Bydgoszcz
6C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 8 • L 4
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
20C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPesa zaskarżyła decyzję Krajowej Izby Odwoławczej. Idzie do sądu
Pesa_elf_podkarpackie_1
10.01.2018 | 12:12

Pesa zaskarżyła decyzję Krajowej Izby Odwoławczej. Idzie do sądu

Na zdjęciu: Elf2 w malowaniu dla województwa Podkarpackiego.

Fot. mat. prasowe

Pesa i Newag zaskarżyły decyzję Krajowej Izby Odwoławczej o oddaleniu skarg na wybór dostawcy 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Mazowieckich. O sprawie poinformował w poniedziałek Rynek Kolejowy.

Decyzja KIO, oddalająca odwołania producentów, zapadła jeszcze w grudniu. Przypomnijmy, że sprawa dotyczy przetargu na dostarczenie 61 pięcioczłonowych oraz 10 dwuczłonowych ezt. Oferty oceniano wg piętnastu kryteriów. Najwyżej, na ponad 99 punktów, oceniono propozycję Stadlera. Konsorcjum Pesy i Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki, które chciało za realizację zamówienia 2,174 mld zł, otrzymało 88 oczek, a Newag – 79.  Wyniki przetargu ogłoszono w październiku.

Realizacja zamówienia miała odbyć się w sześciu transzach od  IV kwartału 2018 roku do końca  II kwartału 2022 roku. Obecnie mimo zaskarżenia decyzji KIO przewoźnik może podpisać umowę ze Stadlerem. Realizacja zamówienia jest jednak uzależniona od możliwości pozyskania środków z POiŚ w ramach działania 5.1 i 5.2.

Od 2011 roku Koleje Mazowieckie mają w swoim taborze szesnaście Elfów wyprodukowanych przez Pesę.


Powiązane treści