-0C
-2C
-2C
-2C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPewna wygrana w trzech setach. Bydgoscy siatkarze z kolejnym kompletem punktów w I lidze
24-11-2020_siatkówka_Tauron I Liga Siatkarzy_BKS Visła Bydgoszcz - eWinner Gwardia Wrocław - SF (1)
02.12.2020 | 23:57

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano zaległy mecz z dziesiątej kolejki.

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze sięgnęli po kolejny komplet punktów w Tauron I Lidze.

Rozpoczął się pracowity grudzień dla zespołu Marcina Ogonowskiego. Bydgoscy siatkarze w środę (2 grudnia) w zaległym meczu z dziesiątej kolejki Tauron I Ligi pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa.

Bydgoski zespół odniósł pewną i przekonującą wygraną we własnej hali. Każdy z trzech setów pojedynku w hali przy Toruńskiej miał bliźniaczy do siebie przebieg, a mianowicie szybko wypracowana sobie wysoka przewaga przez gospodarzy, a następnie kontrola wydarzeń na parkiecie. Dość powiedzieć, że Marcin Ogonowski w trakcie meczu nie dokonywał zmian, a szkoleniowiec gości Piotr Lebioda próbował rotować w zestawieniu, jednak na niewiele się to zdało.

Dla BKS Visły było to dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie ligowym. Bydgoszczanie w tabeli zajmują trzecią pozycję, tuż za niepokonanym BBTS-em Bielsko-Biała (w czwartek zagra we własnej hali z Olimpią Sulęcin) oraz LUK Politechniką Lublin. W sobotę (5 grudnia), BKS Visła podejmie w Immobile Łuczniczce BAS Białystok (17:00), a w czwartek (10.12) zagra pierwszy mecz finału Tauron Pucharu I Ligi (Puchar Polski) z BBTS-em Bielsko-Biała (20:30). Mecze rozgrywane są bez udziału publiczności.

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 10 KOLEJKA – 2.12.2020 R.
BKS VISŁA BYDGOSZCZ – EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA 3:0 (25:14, 25:17, 25:19)

BKS VISŁA: Masny 1, Galabov 15, Marcyniak 6, Strzeżek 12, Łaba 9, Gałązka 12 oraz Bonisławski (libero).

EXACT SYSTEMS NORWID: Kowalski 1, Szewczyk 10, Usowicz 6, Kryński 5, Kogut 11, Mucha 4 oraz Kopyść (libero), Franczak, Cieślik 1, Walczak 1, Demcio, Wasilewski.

Sędziowali: Natalia Noga, Adam Piekarec.
Komisarz Tauron Ligi: Krzysztof Ratajczak.
Kwalifikator Tauron Ligi: Ryszard Adamczyk.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Jan Galabov (BKS Visła Bydgoszcz).