Opady
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 10 • L 9
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPewnie i w trzech setach. Bydgoscy siatkarze wygrali drugi mecz w I lidze
26-09-2020_siatkówka, Tauron I Liga Siatkarzy_BKS Visła Bydgoszcz - MCKiS Jaworzno - SF (12)
06.10.2020 | 21:53

Pewnie i w trzech setach. Bydgoscy siatkarze wygrali drugi mecz w I lidze

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano trzecią kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze wygrali w wyjazdowym meczu z Krispolem Września.

Drugą wygraną w tym sezonie Tauron I Ligi Siatkarzy zanotowali gracze BKS Visły. Zespół Marcina Ogonowskiego w przekonującym stylu pokonał na wyjeździe Krispol Września.

BKS Visła i Krispol rozegrały między sobą aż cztery mecze sparingowe przed startem sezonu. Podobnie jak w grach kontrolnych, także i w starciu o ligowe punkty lepszy był zespół z Bydgoszczy.

Trener Marcin Ogonowski w wyjściowej szóstce w porównaniu do meczu MCKiS Jaworzno dokonał dwóch roszad: na środku zagrał Janusz Gałązka (w miejsce Mateusza Kowalskiego), zaś na pozycji atakującego Jewgienija Karpinskiego zastąpił Patryk Strzeżek.

Pierwszy set długo był wyrównany, bydgoszczanie mieli minimalną zaliczkę. Dopiero po ataku Patryka Łaby, Visła prowadziła trzema punktami (21:18). Później skutecznym blokiem popisał się Masny, a na kontrze jeszcze raz skutecznie zaatakował Łaba. To dało bydgoskiej drużynie cztery punkty zaliczki i wygraną w secie 25:21. W drugiej partii, na początku prowadził zespół z Wrześni. Bydgoski zespół odrobił straty i wyszedł na prowadzenie, choć Krispol zdołał jeszcze doprowadzić do remisu (19:19), jednak końcówkę znów skuteczniej rozegrali zawodnicy trenera Ogonowskiego i również tę partię wygrali 25:21.

Prawdziwą demonstrację siły, zespół BKS Visły zaprezentował w trzeciej partii, którą wygrał 25:11. To druga wygrana bydgoszczan w tym sezonie ligowym, a następny mecz w Tauron I Lidze BKS Visła rozegra 17 października (sobota) na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki (17:00).

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 3 KOLEJKA – 3.10.2020 R.
KRISPOL WRZEŚNIA – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 0:3
 (21:25, 21:25, 11:25)

KRISPOL: Herbich 1, Pizuński 6, Brzóstowicz 3, Linda 13, Kalinowski 6, Rakowski 3 oraz Dzierżyński (libero), Rakowski (libero), Leracz, Roque de Oliveira 1, Krawiecki.

BKS VISŁA: Masny 2, Galabov 16, Marcyniak 6, Strzeżek 12, Łaba 10, Gałązka 3 oraz Bonisławski (libero), Kaźmierczak 2.

Sędziowali: Marcin Kolano, Barbara Kijowska.
Komisarz Tauron I Ligi: Monika Gorszyniecka.
Widzów: 150.
MVP meczu: Patryk Strzeżek (BKS Visła Bydgoszcz).

TAURON I LIGA SIATKARZY – WYNIKI 3 KOLEJKI
MCKiS Jaworzno – LUK Politechnika Lublin 0:3 (21:25, 24:26, 14:25)
BBTS Bielsko-Biała – Polski Cukier Avia Świdnik 3:2 (21:25, 23:25, 28:26, 25:14, 15:8)
Lechia Tomaszów Mazowiecki – BAS Białystok 3:2 (30:28, 25:27, 22:25, 25:22, 15:13)
Z powodu zakażeń COVID-19 przełożone mecze Olimpia Sulęcin – Exact Systems Norwid Częstochowa i ZAKSA Strzelce Opolskie – AZS AGH Kraków.
eWinner Gwardia Wrocław – KPS Siedlce przełożony na 8 listopada 2020 r. (niedziela)