Burze
49% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 21 • L 21
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPewny awans. Artego wygrało po raz drugi z DVTK Miskolc
Artego Bydgoszcz - DVTK Miskolc_EuroCup
21.12.2017 | 19:34

Pewny awans. Artego wygrało po raz drugi z DVTK Miskolc

Artego w kolejnej rundzie zagra z zespołem z Francji.

Na zdjęciu: Bydgoskie koszykarki po raz drugi pokonały drużynę z Miskolca.

Dwumecz z węgierskim Aluinvent DVBK Miskolc nie okazał się wymagający dla Artego Bydgoszcz. Podopieczne Tomasza Herkta wygrały po raz drugi i awansowały do kolejnej rundy Pucharu Europy FIBA.

Po zwycięstwie różnicą osiemnastu punktów na Węgrzech, stało się jasne, że koszykarkom Artego tylko kataklizm mógłby odebrać awans do fazy pucharowej Pucharu Europy FIBA.

Początek był znakomity dla bydgoszczanek, które w ciągu półtorej minuty zdobyły osiem pierwszych punktów. Dość powiedzieć, że przeciwniczki dopiero przy stanie 0:8 zdołały zdobyć dwa punkty z linii rzutów osobistych. Gospodynie były skuteczne w rzutach z półdystansu, natomiast w połowie pierwszej kwarty nie trafiły żadnego z trzech oddanych rzutów zza linii 6,75 m, dopiero w drugiej części pierwszej odsłony udało się to Międzik (15:9). Pod koniec kwarty, gdy za trzy punkty trafiła Burkholder, przewaga Artego stopniała do zaledwie trzech punktów (17:14) i taką też różnicą miejscowe wygrały tę odsłonę.

Podobnie wyglądał początek drugiej kwarty, w której bydgoska drużyna również bardzo szybko zdobyła sześć punktów z rzędu (25:16). Trener rywalek Stefan Svitek (znany z pracy w naszej lidze) tylko się denerwował na poczynania swoich podopiecznych, które popełniały proste błędy i nie dawały sobie szansy na próbę podjęcia wyrównanej walki z gospodyniami, które do przerwy wygrywały różnicą czternastu punktów (46:32).

ZOBACZ: Mecz Artego Bydgoszcz – Aluinvent DVTK Miskolc w obiektywie Stanisława Gazdy

Paradoksalnie, przerwa lepiej wpłynęła na drużynę z Miskolca. To węgierki na starcie trzeciej kwarty trafiły trzykrotnie z półdystansu, a bydgoszczanki odpowiedziały dopiero po dwóch i pół minutach gry, gdy za dwa punkty trafiła Stallworth (48:38). Pod koniec kwarty przyjezdne zbliżyły się na cztery punkty (54:50) i nagle w grze bydgoszczan pojawiło się dużo niedokładności w ofensywie.

W ostatniej kwarcie, bydgoszczanki utrzymywały bezpieczną przewagę wypracowaną w trzech wcześniejszych kwartach i po raz drugi pokonały ekipę z Miskolca. W kolejnej rundzie rywalem Artego będzie francuski Basket Carolo. Pierwszy mecz 4 stycznia w Artego Arenie, rewanż tydzień później na wyjeździe.

PUCHAR EUROPY FIBA – FAZA PRE PLAY-OFF – REWANŻ – 21.12.2017 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – ALUINVENT DVTK MISKOLC 75:71 (19:16, 27:16, 13:21, 16:18)

ARTEGO: Stallworth 23 (7 zb.), Stanković 13 (8 zb.), McBride 12 (2×3, 13 as.), Międzik 11 (3×3, 5 as.), O’Neill 10 – Szott-Hejmej 4 (5 zb.), Żurowska-Cegielska 2, Adamowicz, Bujniak.

DVTK: Burkholder 22 (3X3, 11 zb.), Szabo 16 (3×3), Peckova 13 (3×3, 5 zb.), Melnika 10 (10 zb.), Bach 8 (2×3, 5 as.) – Kiss 2, Vukov.

Sędziowali: Sigmundur Herbertsson (Islandia), Silvia Marzali (Włochy), Zdenko Tomasovic (Słowacja).
Komisarz FIBA Europe: Timo Niemi (Finlandia).