86% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 6 • L 3
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPiąta porażka w sezonie. Bydgoskie siatkarki uległy Grot Budowlanym Łódź [ZDJĘCIA]
16-11-2020_siatkówka_Tauron Liga_Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź - SF (7)
16.11.2020 | 23:13

W Tauron Lidze Siatkarek rozegrano dziewiątą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Monika Fedusio (w ataku) jeszcze niedawno była kluczową zawodniczką Pałacu. Dzisiaj zagrała bardzo dobry mecz w barwach Grot Budowlanych Łódź, zdobywając 16 punktów.

72 minuty – tyle czasu potrzebowały siatkarki Grot Budowlanych Łódź, by w trzech setach pokonać Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz w poniedziałkowym (16 listopada) meczu 9 kolejki Tauron Ligi.

Zespół Piotra Mateli niedawno wrócił do treningów po tym, jak w drużynie Pałacu wykryto zakażenia koronawirusem. W poniedziałkowy wieczór do Immobile Łuczniczki przyjechał zespół Grot Budowlanych Łódź, który w ośmiu kolejkach odniósł pięć zwycięstw i awansował też do fazy grupowej Ligi Mistrzyń.

Łodzianki w Bydgoszczy odniosły pewne zwycięstwo w trzech setach. Każda z partii miała bliźniaczy do siebie przebieg – Grot Budowlane bardzo szybko wypracowywały sobie przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Trener Matela próbował ratować sytuację, wprowadzając na parkiet zmienniczki – m.in. środkową Martę Ziółkowską czy drugą rozgrywającą Agatę Michalewicz. Na niewiele się to jednak zdało.

Rywalki w całym meczu popisały się aż trzema punktowymi zagrywkami (bydgoszczanki ani jedną, przy czym dziewięć zagrywek popsuły), a w ataku zanotowały 43% skuteczność, przy ledwie 25% gospodyń. W drużynie Błażeja Krzyształowicza bardzo skuteczne były skrzydłowe – zarówno Zuzanna Górecka, jak i Monika Fedusio zdobyły po 16 punktów. Ta pierwsza otrzymała także statuetkę dla najbardziej wartościowej zawodniczki spotkania, zaś Fedusio, która jeszcze niedawno grała w bydgoskiej drużynie, skończyła dzisiaj 15 z 31 ataków (48% skuteczności).

Dla Polskich Przetworów Pałacu to piąta porażka w tym sezonie. Bydgoski zespół w niedzielę (22 listopada) zagra na wyjeździe z Developresem SkyRes Rzeszów (15:00, hala RCSW Podpromie).

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 9 KOLEJKA – 16.11.2020 R.
POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ 0:3 (17:25, 20:25, 17:25)

PAŁAC: Mazurek 1, Żurowska 9, Hawryła 6, Dascalu 6, Bidias 4, Różyńska 3 oraz Jagła (libero), Reszelewska (libero), Lijewska 1, Michalewicz, Ziółkowska 5, Mucha 1.

GROT BUDOWLANI: Nowicka 2, Górecka 16, Moskwa 5, Jones-Perry 11, Fedusio 16, Lisiak 5 oraz Stenzel (libero), Kędziora, Damaske 1.

Sędziowali: Magdalena Niewiarowska, Bartłomiej Adamczyk.
Komisarz Tauron Ligi: Maciej Kwiatkowski.
Kwalifikator Tauron Ligi: Jacek Sęk.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Zuzanna Górecka (Grot Budowlani Łódź).