Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 2 • L -0
1C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
-4C
Sr
-6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePiątek obfitował w pożary pod Bydgoszczą. Dwie osoby poszkodowane
19.04.2019 | 22:40

Piątek obfitował w pożary pod Bydgoszczą. Dwie osoby poszkodowane

Na zdjęciu: Strażacy mieli w piątek sporo pracy.

Fot. Maciej Rejment/archiwum

Piątek był pracowitym dniem dla strażaków z powiatu bydgoskiego. Do najgroźniejszego zdarzenia doszło wieczorem w Dobromierzu, gdzie poszkodowane zostały dwie osoby.

W piątek po godz. 10 strażacy z Brzozy zostali zadysponowani do pożaru poszycia leśnego w Olimpinie przy ul. Parkowej, niedaleko cmentarza. Spaleniu uległo tam ok. 100 metrów kwadratowych ściółki leśnej. W akcji brali udział także strażacy z Nowej Wsi Wielkiej. Do pożaru poszycia leśnego doszło również w Osówcu, gdzie interweniowali strażacy z OSP Sicienko.

Wieczorem strażacy z OSP Brzoza zostali wysłani do Dobromierza, gdzie paliły się trawy przy torach oraz pobliska stodoła. Na miejscu byli też strażacy z OSP Nowa Wieś Wielka. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca, podaniu prądów wody na ogniska pożaru, drobnych pracach rozbiórkowych i pomocy przedmedycznej poszkodowanym.  – Osoby poszkodowane po przebadaniu przez przybyły ZRM nie wymagały hospitalizacji – informują strażacy.

Nad ranem sporo pracy mieli też strażacy z Solca Kujawskiego, którym zgłoszono uszkodzenia słupa telekomunikacyjnego na ul. Prostej. – Istniało duże zagrożenie przewrócenia się słupa oraz pociągnięcia za sobą kolejnych. Działania polegały na usunięciu dwóch słupów wraz z kablami oraz umieszczeniu ich na poboczu – relacjonuje OSP Solec Kujawski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści