Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePiątka na Gdańskiej. Zawisza rozbił Lecha Rypin [ZDJĘCIA]
16.08.2020 | 01:23

Piątka na Gdańskiej. Zawisza rozbił Lecha Rypin [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Kanonada strzelecka na Gdańskiej 163. Piłkarze bydgoskiego Zawiszy w efektownym stylu pokonali na własnym stadionie Lecha Rypin.

Bydgoscy piłkarze byli faworytem starcia z Lechem, który sezon rozpoczął od wysokiej porażki 1:6 w wyjazdowym starciu z Wdą Świecie, a potem uległ 0:3 Sportisowi Łochowo.

ZAPIS RELACJI LIVE: SP Zawisza Bydgoszcz – Lech Rypin 5:0

„Niebiesko-czarni” nie zawiedli oczekiwań kibiców, choć w pierwszej części spotkania padł tylko jeden gol. W jedenastej minucie, po dośrodkowaniu w pole karne Dahmsa, własnego bramkarza pokonał Marcel Niedbała. Rypinianie blisko wyrównania byli w 25′, gdy uderzał Radosław Fodrowski, ale czujnie w bramce zachował się Oczkowski. Później do głosu znów doszli gospodarze. Z dystansu niecelnie uderzył Mielcarek, a doskonałą okazję do podwyższenia wyniku miał Adrian Brzeziński, który minął bramkarza Lecha, ale w dogodnej sytuacji uderzył obok bramki. Jeszcze przed przerwą, Żylski przegrał pojedynek z bramkarzem gości, a przy dobitce Jaskólskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Od początku drugiej połowy, Zawisza ruszył do ataków na bramkę rywala. Dopiero w 54′ padł drugi gol, którego autorem był Tomasz Prejs, który raptem kilkadziesiąt sekund wcześniej wszedł na boisko. Później kolejne dwa trafienia dołożył Kamil Żylski, a w doliczonym czasie gry, wynik strzałem z bliskiej odległości ustalił Prejs.

To druga wygrana bydgoskiego Zawiszy w tym sezonie IV ligi, który w tabeli jest na drugiej pozycji (prowadzi w niej z kompletem punktów Sportis Łochowo). W następnej kolejce, SP Zawisza zagra na wyjeździe z Chełminianką Chełmno (sobota, 17:00), która w tej serii gier przegrała w Łochowie 0:4.

IV LIGA KUJAWSKO-POMORSKA – SEZON 2020/2021 – RUNDA JESIENNA – 3 KOLEJKA – 15.08.2020 R.
SP ZAWISZA BYDGOSZCZ – LECH RYPIN 5:0 (1:0)
Bramki: Marcel Niedbała 9′ samobójcza, Tomasz Prejs 54′, 90+1′ Kamil Żylski 67′, 72′

SP ZAWISZA: Michał Oczkowski – Deresiewicz, Stoppel, Orlicki, Mateusz Oczkowski (68′ Czyżniewski) – Sochań (53′ Prejs), Dahms (81′ Piekuś) – Jaskólski (85′ Falkowski), Mielcarek, Brzeziński (64′ Żyliński) – Żylski.

LECH: Orędowski – Krajewski, Rybka, Niedbała, Marcin Baranowski – Jankowski (89′ Wrzosiński), Fodrowski (46′ M. Trędewicz), Nowak, J. Trędewicz – Kowalski (71′ Kuroi), R. Lewandowski (60′ Jasieniecki).

Sędziował: Łukasz Boinski (Sadki).
Żółte kartki: Kowalski, Rybka (Lech).