Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPiąty tie-break bydgoskich siatkarzy. Tym razem BKS Visła przegrał w Siedlcach
BKS Visła Bydgoszcz
15.11.2021 | 11:00

Piąty tie-break bydgoskich siatkarzy. Tym razem BKS Visła przegrał w Siedlcach

Na zdjęciu: Siatkarze BKS Visły ProLine Bydgoszcz przegrali wyjazdowy mecz z KPS-em Siedlce. To była ich druga porażka w tym sezonie ligowym.

Piąty tie-break w siódmym meczu tego sezonu rozegrali siatkarze BKS Visły ProLine Bydgoszcz. Tym razem, zespół Marcina Ogonowskiego przegrał na wyjeździe z KPS-em Siedlce.

To druga porażka bydgoszczan w tym sezonie ligowym, wcześniej bydgoscy siatkarze również po tie-breaku przegrali wyjazdowy mecz w Częstochowie.

Gospodarze prowadzili w setach już 2:0, wygrywając pierwszą partię po zaciętej końcówce 25:23, natomiast drugi set dla gospodarzy ułożył się jeszcze lepiej, bo KPS wypracował sobie czteropunktową przewagę i wygrał tę odsłonę 25:20. Szkoleniowiec bydgoskiego zespołu zdecydował się na dokonanie zmiany na pozycji atakującego – Damiana Wierzbickiego zastąpił Łukasz Owczarz. I było to niezłe wejście, bo drugi atakujący bydgoszczan zanotował 62% skuteczności w ataku (8 skończonych ataków na 13 wykonanych). W trzecim secie, bydgoszczanie rozstrzygnęli końcówkę na swoją korzyść (25:22), a w czwartym zdominowali rywali, wysoko wygrywając tę partię 25:18. Tie-break był wyrównany do stanu 9:9. Potem gospodarze zdobyli trzy punkty z rzędu i tej zaliczki z rąk już nie wypuścili.

Już w najbliższą środę (17 listopada) zostanie awansem rozegrana piętnasta kolejka spotkań. Bydgoskich siatkarzy czeka w niej wyjazdowy mecz z Krispolem Września (18:00), a w sobotę (20.11) o 18:30 w Immobile Łuczniczce, BKS Visła ProLine podejmie Chrobrego Głogów.

SIATKÓWKA – TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 9 KOLEJKA – 13.11.2021 R.
KPS SIEDLCE – BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ 3:2 (25:23, 25:20, 22:25, 18:25, 15:12)

KPS: Magnuszewski 5, Jóźwik 12, Michalak 4, Lorenc 24, Frankowski 8, Nowak 8 oraz Waloch (libero), A. Potera (libero), Dobosz 4, Pawlun 1, Gołębiowski, Borkowski 5, Markiewicz 5.

BKS VISŁA PROLINE: Masny 3, Galabov 16, Kowalski 16, Wierzbicki 11, Gutkowski 5, Kaźmierczak 8 oraz Bonisławski (libero), Yudin, Kwasigroch 5, Sternik, Owczarz 8, Radziwon.

Sędziowali: Grzegorz Kaczmarzyk, Paweł Kapica.
Komisarz Tauron Ligi: Konrad Pakosz.
Kwalifikator Tauron Ligi: Andrzej Kiszczak.