Bydgoszcz
-5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -4 • L -7
-13C
Nd
-13C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPięć lat Mikołaja Bogdanowicza. Wojewoda podsumował okres pracy
Mikołaj Bogdanowicz - SF
12.12.2020 | 17:30

Pięć lat Mikołaja Bogdanowicza. Wojewoda podsumował okres pracy

Na zdjęciu: Podczas konferencji prasowej, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podsumował pięć lat działania na tym stanowisku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Minęło pięć lat od momentu, gdy Mikołaj Bogdanowicz objął urząd wojewody kujawsko-pomorskiego. Podczas konferencji prasowej podsumował ten okres.

8 grudnia 2015 roku, ówczesna szefowa rządu Beata Szydło wręczała nominacje nowym wojewodom. Wśród nich był Mikołaj Bogdanowicz. Jest on najdłużej urzędującym wojewodą kujawsko-pomorskim. Podczas konferencji, wojewoda podziękował za zaufanie zarówno premier Szydło, jak i obecnemu szefowi rządu za zaufanie. – Dziękuję również ministrom rządu, z którymi na co dzień współpracuję, szczególnie Ministrom Spraw Wewnętrznych i Administracji, parlamentarzystom i ministrom z województwa kujawsko-pomorskiego, obecnym i byłym, z którymi miałem i mam nadal zaszczyt współpracować – zaczął swoje wystąpienie Bogdanowicz.

W trakcie spotkania z dziennikarzami, Bogdanowicz podsumował przede wszystkim programy rządowe, jakie zostały wprowadzone i które były realizowane w czasie jego kadencji. – Uważam, że bardzo korzystnie one wpłynęły na nasz region, na nasze życie w województwie kujawsko-pomorskim – nie ukrywał wojewoda i wymieniał w tym kontekście m.in. wzmocnienie rodzin. Tylko w naszym regionie przeznaczono ok. 7,6 mld zł wsparcia dla seniorów i rodzin. – To olbrzymia kwota, która robi wrażenie – podkreślał. Ponad 7,3 mld zł trafiło do rodzin z naszego województwa w ramach programu „Rodzina 500+”, które – jak słyszymy w urzędzie wojewódzkim – obecnie wypłacane jest na ponad 343,5 tys. dzieci. Od 2018 r., ponad 223 mln zł trafiły do regionu w ramach programu Dobry Start, czy wyprawka dla ucznia, która wynosi 300 zł. Wojewoda wymieniał dalej: ponad 40 mln zł przeznaczono dla samorządów w województwie na utrzymanie oraz utworzenie żłobków. – Ponad 3 mln zł, samorządy otrzymały w ramach programu „Opieka 75+” na poprawę dostępności do usług opiekuńczych dla osób w wieku 75 lat i więcej – słyszymy na Jagiellońskiej. Urzędnicy wymieniają także program Senior+, w ramach którego powstało 37 placówek dziennych domów i klubów „Senior+”, w których jest utworzonych niemal 1000 miejsc.

Mikołaj Bogdanowicz podkreślał także kwestię inwestycji drogowych. – Udało się wyremontować przez pięć lat 1 300 km dróg. To ogromna ilość – nie ukrywał przedstawiciel rządu w terenie. Jako sukces wymieniał program Funduszu Dróg Samorządowych, ale nadmieniał też, że część dróg została odbudowana po nawałnicy, jaka nawiedziła nasze województwa przed trzema laty. Bogdanowicz wyliczał dalej: wydano 76 zezwoleń na realizację inwestycji drogowej, m.in. budowy drogi ekspresowej S5 na odcinku Nowe Marzy – Bydgoszcz – granica województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, ale także trasy tramwajowej przy Kujawskiej w Bydgoszczy, budowy obwodnicy Inowrocławia czy mostu im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. – Takie procesy trwają miesiące – zaznaczał.

Wojewoda informował, że w związku z walką z koronawirusem trwa budowa dwóch tymczasowych szpitali: w Ciechocinku i Radziejowie. Wyliczał, że obecnie prowadzonych jest 8 inwestycji infrastrukturalnych w jednostkach służby zdrowia, a szpitale są doposażane w sprzęt do tlenoterapii.

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
byd_man Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
byd_man
Gość
byd_man

Jaki region taki wojewoda:) Nasze lokalne elity nadal działają na zasadzie selekcji negatywnej. Czyli, kto nie ucieknie przed naborem, ten będzie wojewodą:) Bydgoskie gwiazdy jak zwykle grają „główną” rolę, czyli o mały włos nie tylko marszałek ale i wojewoda byłby z Torunia. Pytanie retoryczne, czy Toruń taki silny czy to po raz kolejny wypłynęła bydgoska mizeria:)

Powiązane treści