Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pięć medali bydgoskich lekkoatletów na halowych mistrzostwach Polski w Toruniu [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.02.2023 | 10:57

Na zdjęciu: Marika Popowicz-Drapała (druga z prawej) finiszowała na trzecim miejscu w biegu na 200 metrów.

Fot. Marek Biczyk / Polski Związek Lekkiej Atletyki / materiały prasowe

67 halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, jakie w miniony weekend (18-19 lutego) rozegrano w Arenie Toruń przeszły do historii. Z grodu Kopernika, zawodnicy bydgoskich klubów wrócili z pięcioma medalami.

Najważniejszym wydarzeniem mistrzostw był rekord kraju, jaki w pięcioboju ustanowiła Adrianna Sułek. Zawodniczka Brdy Bydgoszcz zdobył 4 860 punktów i poprawiła poprzedni najlepszy wynik o dziewięć punktów. Dla bydgoszczanki teraz najważniejszy będzie start w halowych mistrzostwach Europy, które w marcu odbędą się w Stambule.

W Arenie Toruń rywalizowali także lekkoatleci innych bydgoskich klubów. Marika Popowicz-Drapała z bydgoskiego Zawiszy finiszowała na trzecim miejscu w biegu na 200 metrów, a wynik 23.54 sek., jest jej najlepszym na tym dystansie. Wygrała z czasem 23.37 sek. Martyna Kotwiła, a druga była Magdalena Niemczyk (23.50 sek.). Dodajmy, że Popowicz-Drapała pobiegła także w finale 60 metrów, w którym uplasowała się na piątym miejscu w czasie 7.35 sek., a po złoto sięgnęła Ewa Swoboda – 7.10 sek. Patryk Sieradzki (Zawisza) był trzeci w biegu na 800 m z czasem 1:49.88, a najlepszy okazał się Mateusz Borkowski – 1:48.51.

Z Torunia z medalami wrócili także skoczkowie. Mateusz Kołodziejski był drugi w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 2,19 m. Zawodnik Zawiszy trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,22 m., a z takim rezultatem po złoto sięgnął Norbert Kobielski z MKS-u Inowrocław. W rywalizacji tyczkarzy drugi był Paweł Wojciechowski, który zanotował rezultat 5,52 m. Następnie bezskutecznie atakował wysokość 5,62 m i dwukrotnie 5,72 m, strącając poprzeczkę. Blisko podium był Sebastian Chmara jr., który był czwarty z rezultatem 5,12 m. Złoto dla Piotra Liska – 5,62 m.

W sumie z Areny Toruń lekkoatleci bydgoskich klubów wrócą z pięcioma medalami halowych mistrzostw Polski: jednym złotym oraz dwoma srebrnymi i brązowymi.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments