80% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 5 • L 3
-1C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPięć setów na dzień dobry. Pałac przegrał z wicemistrzem, ale zdobył punkt [ZDJĘCIA]
12-10-2019_ Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź - SF, JS (12)
13.10.2019 | 00:32

Na zdjęciu: Ewelina Żurowska (w ataku) skończyła 10 z 24 ataków. Pięć razy była blokowana.

Pięć setów i ponad dwie godziny walki – tak wyglądała inauguracja nowego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet w Immobile Łuczniczce.

Bank Pocztowy Pałac podejmował wicemistrza kraju, Grot Budowlane Łódź. Jednak nim mecz w hali przy Toruńskiej się rozpoczął, to najpierw za grę podziękowano dwóm zawodniczkom. Środkowa Natalia Misiuna i przyjmująca Joanna Kuligowska podjęły decyzję o zakończeniu sportowych karier.

Pierwszy punkt sezonu w Łuczniczce zdobyła skutecznym atakiem ze środka Marta Ziółkowska. Bydgoszczanki w ogóle bardzo dobrze zaczęły pojedynek, bo szybko wypracowały sobie zaliczkę (7:3), ale tę rywalki odrobiły i po asie Kraiduby był remis 9:9, a potem Grot Budowlane nawet prowadziły 16:14, gdy Twardowska zablokowała atak ze środka Stencel. Bydgoszczanki doprowadziły do remisu, a potem miały trzy piłki setowe na skończenie partii. Żadnej nie wykorzystały, ale zdołały partię rozstrzygnąć na swoją korzyść po grze na przewagi, w której skutecznie atakowała ze skrzydeł Monika Fedusio. Równie zacięta była druga partia, z tym, że to przyjezdne najpierw prowadziły, a Pałac gonił wynik. I wyrównał na 17:17, gdy kontrę skończyła Fedusio, a potem na 22:22, gdy ze skrzydła zaatakowała Vanzurova. Podobnie, jak w secie pierwszym, także i ten kończył się na przewagi, ale tym razem skuteczniejsze były już rywalki.

Łodzianki zdominowały za to trzeciego seta, którego pewnie wygrały 25:17, odskakując w połowie tej partii Pałacowi na pięć punktów. Zespół Piotra Mateli na początku toczył jeszcze wyrównaną walkę, ale później gra bydgoskiej drużyny się załamała. Nie załamało to jednak w ogóle bydgoskiego zespołu, który w czwartym secie zagrał koncertowo, wygrywając go 25:18. Tie-break był równie emocjonujący. Miejscowe miały aż cztery piłki meczowe na skończenie tego spotkania. Nie wykorzystały żadnej z nich, a to się zemściło, bo w końcówce po łódzkiej stronie ważne ataki kończyła Ukrainka Kraiduba, która mecz zakończyła asem serwisowym.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 1 KOLEJKA – 12.10.2019 R.
BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ 2:3 (28:26, 25:27, 17:25, 25:18, 19:21)

PAŁAC: Mazurek 2, Żurowska 13, Stencel 13, Vanzurova 15, Fedusio 22, Ziółkowska 9 oraz Jagła (libero), Balmas 9, Biedziak, Rapacz 3.

GROT BUDOWLANI: Nowicka 4, Leys 20, Śmieszek 7, Kraiduba 27, Twardowska 11, Pencova 17 oraz Stenzel (libero), Lewandowska 2, Bączyńska 3.

Sędziowali: Marek Heyducki, Grzegorz Sołtysiak.
Komisarz LSK: Jerzy Kajzer.
Kwalifikator LSK: Dariusz Jasiński.