Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiPierścienie uszczelniające to gwarancja funkcjonalności każdego przedmiotu. Dowiedz się więcej o zastosowaniu oringów!
16.09.2021 | 08:00

Pierścienie uszczelniające to gwarancja funkcjonalności każdego przedmiotu. Dowiedz się więcej o zastosowaniu oringów!

Na zdjęciu: Przede wszystkim warto podkreślić, że uszczelki to elementy niezwykle uniwersalne i wytrzymałe.

Fot. nadesłane

Oring można spotkać w wielu różnych urządzeniach. Jego podstawowym zadaniem jest połączenie dwóch elementów konstrukcji, jednocześnie dbając o ich szczelność. Wszelkiego rodzaju maszyny i przedmioty zawierają w swoim składzie uszczelki, chroniąc tym samym poszczególne komponenty, jak i całą swoją instalację. Głównym powodem, dla którego stosuje się oringi są substancje, z jakimi dany przedmiot ma do czynienia. Poznaj bliżej te małe, gumowe elementy, zapewniające prawidłowe funkcjonowanie każdej konstrukcji.

Uszczelnienie typu oring przydatne w każdej dziedzinie. Sprawdź zastosowanie gumowej części!

Element uszczelniający wykorzystuje się prawie w każdej branży. W zależności od materiału, z jakiego wykonane jest urządzenie, wyrób ten usprawnia działanie danego komponentu, a także przedłuża jego żywotność. Uniwersalność produktu sprawia, że dopasuje się on w każdą możliwą część wyposażenia, dlatego tak często pojawia się w różnego rodzaju przedmiotach. Oring cechuje się wysoką odpornością na czynniki chemiczne oraz mechaniczne. Stąd też swoje zastosowanie znalazł w szeroko pojętej gałęzi przemysłowej. Uszczelki można spotkać we wszystkich maszynach produkcyjnych z branży: budowlanej, chemicznej, kosmetycznej, mechanicznej i wielu, wielu innych. Oprócz tego, sprawują pieczę nad funkcjonalnością m. in. butli dla płetwonurków, silników samochodowych, obudowy głośników, a także poszczególnych części statku. Oring to wielofunkcyjny element gumowy, który przydaje się w codziennym życiu. Warto zadbać o praktyczność również wyposażenia domowego i postawić na wysokiej jakości uszczelki.

Odkryj właściwości, które przyczyniły się do szerokiego zastosowania gumowych oringów

Przede wszystkim warto podkreślić, że uszczelki to elementy niezwykle uniwersalne i wytrzymałe. Wpasują się w każdą konstrukcję, zapewniając jej najlepszą ochronę. Oringi techniczne mogą być wykonane z różnorodnego materiału. EPDM zapewnia kompleksową ochronę w temperaturach od -20 do 150 stopni Celsujsza. Dodatkowo, odporny jest na działanie kwasów, pary wodnej, alkoholu, ozonu, promieniowania UV oraz płynów hamulcowych, dlatego też stosuje się to tworzywo w szerokim przemyśle. Innymi surowcami występującymi na rynku, z których tworzy się uszczelki są m. in. NBR, Viton, silikon. Wysokiej jakości wyroby gumowe, zapewniające sprawne funkcjonowanie wszelkim urządzeniom, dostępne są na stronie: http://gumtal.pl/. Oprócz elementów odpowiedzialnych za uszczelnianie, znajdziesz tam także elastyczne profile takie jak: wibroizolatory, pierścienie, amortyzatory, tuleje, tarcze i wiele innych. Jeżeli chciałbyś usprawnić działanie narzędzi nie tylko w swoim domu, ale również w miejscu pracy, odwiedź firmę Gumtal.


Podobne wpisy

Powiązane treści