Opady
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 7 • L 6
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPierwsza porażka stała się faktem. Bydgoscy siatkarze ulegli BBTS-owi Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]
10-11-2020_siatkówka_Tauron I Liga_BKS Visła Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała - SF (4)
11.11.2020 | 01:31

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano zaległy mecz z czwartej kolejki.

Na zdjęciu: Jan Galabov miał w ataku sporo problemów, aby przebić się przez podwójny blok przeciwników.

Pierwszej porażki w tym sezonie Tauron I Ligi doznali siatkarze BKS Visły. Bydgoszczanie we własnej hali ulegli BBTS-owi Bielsko-Biała.

Bielszczanie, podobnie jak zespół z Bydgoszczy, są wymieniani w gronie faworytów do awansu do PlusLigi. Nie bez kozery, bo do wtorkowego pojedynku w Immobile Łuczniczce, obie drużyny miały status niepokonanej. Dodatkowo BBTS przyjechał jako lider tabeli, BKS Visła plasował się w niej na trzecim miejscu.

Bydgoski zespół rozpoczął pierwszego seta od prowadzenia (6:3), ale potem w polu serwisowym pojawił się Oleg Krikun. To jego seria znakomitych zagrywek wyprowadziła bielszczan na cztery punkty przewagi (10:6, 11:7), a po atakach Tarasova, Krikuna i skutecznym bloku Cedzyńskiego na atakującym Galabovie, BBTS odskoczył na sześć punktów prowadzenia (19:13) i pierwszą partię wygrał pewnie do 19. Bardziej wyrównany był drugi set, którego gospodarze szczególnie mogą żałować. Siatkarze gospodarzy prowadzili w nim w pewnym momencie już pięcioma punktami (15:10), ale szybko stracili cztery punkty z rzędu, a po asie serwisowym Tarasova rywale doprowadzili do remisu (17:17), by w końcówce partii wyjść na prowadzenie. Po punktowej zagrywce Galabova i skutecznym ataku Strzeżka, BKS Visła doprowadził jeszcze do walki na przewagi (25:25), ale w niej znów skuteczniejsi byli przyjezdni.

Trener Ogonowski postanowił zaryzykować i w trzecim secie m.in. wprowadził na środku siatki Mateusza Kowalskiego (w miejsce Janusza Gałązki), zaś Strzeżka w ataku zastąpił Jewgienij Karpinskii. I to właśnie ich wejście ożywiło ofensywę gospodarzy, choć ci mimo wysokiego prowadzenia w końcówce partii (23:19) o mało co nie daliby się dogonić przeciwnikowi. Tę partię wygrali do 22, a następną do 21 i doprowadzili do tie-breaka, w którym na parkiecie dominowali już tylko przyjezdni, którzy prowadzili od samego początku i zasłużenie wygrali w Immobile Łuczniczce.

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 4 KOLEJKA – 10.11.2020 R.
BKS VISŁA BYDGOSZCZ – BBTS BIELSKO-BIAŁA 2:3 (19:25, 26:28, 25:22, 25:21, 8:15)

BKS VISŁA: Masny 2, Galabov 14, Marcyniak 5, Strzeżek 13, Łaba 9, Gałązka 3 oraz Bonisławski (libero), M. Kowalski 5, Kaźmierczak, Karpinskii 17.

BBTS: Macionczyk 2, Makowski 16, Siek 9, Krikun 19, Tarasov 20, Cedzyński 11 oraz Jaglarski (libero), Kapelus, Oniszk, Marek, Gryc.

Sędziowali: Aleksandra Szydełko, Marcin Gruszczyński.
Komisarz Tauron Ligi: Witold Murczkiewicz.
Kwalifikator Tauron Ligi: Sylwester Strzylak.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Jarosław Macionczyk (BBTS Bielsko-Biała).