Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 21
25C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
25C
Sob
28C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePierwsze boisko szkolne do remontu. A potem kolejne
SP nr 58, boisko - LG (2)
03.06.2016 | 10:46

Pierwsze boisko szkolne do remontu. A potem kolejne

Ogłoszono już cztery przetargi na modernizację boisk szkolnych.

Na zdjęciu: Remontu doczeka się m.in. boisko Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Gdańskiej.

Fot. Leszek Grabowski/ archiwum

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowoczesnego boiska ZSO nr 4 przy ul. Stawowej. W kolejce czekają już następne placówki.

Budowa boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Stawowej (w ubiegłym roku otwarto tam basen) rozpocznie się w wakacje. Wielofunkcyjne boisko będzie miało wymiary 29,3×20,3 m, a nawierzchnia w kolorach niebieskim i pomarańczowym zostanie wykonana z poliuretanu. Obiekt wyposażony będzie w piłkochwyty, kosze do koszykówki, bramki, ławki i monitoring. W projekcie przewidziane jest też dobudowanie niezbędnych chodników.

Czytaj także: Konkurs rozstrzygnięty! Tak będzie wyglądał kampus Akademii Muzycznej [WIZUALIZACJE]

Remont przy sprzyjających warunkach ma zakończyć się jesienią. Na razie został ogłoszony przetarg na wykonanie prac budowlanych, po którego rozstrzygnięciu ma być znany koszt inwestycji.

W tym roku miasto planuje budowę sześciu wielofunkcyjnych boisk, na co zarezerwowało w budżecie 6,6 mln zł. Oprócz ZSO nr 4 modernizacji doczekają się także SP nr 58 przy ul. Gdańskiej 53a, ZSO nr 2 przy ul. Nowodworskiej 13, ZS nr 6 przy ul. Staroszkolnej 12, Gimnazjum nr 20 przy ul. Karpackiej 30 i ZS nr 21 przy ul. Bałtyckiej 59. Dla ostatnich trzech z wymienionych placówek także ogłoszono już przetargi. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski zaplanowano też remonty przy ZS nr 24 przy ul. Puszczykowej oraz przy ZS nr 34 przy ul. Zacisze.


Powiązane treści