Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pierwsze kadrowe decyzje w Chemiku. Dwóch kluczowych graczy żegna się z klubem

Dodano: 25.06.2023 | 07:22

Na zdjęciu: Szymon Maziarz nie będzie już występował w IV-ligowym Chemiku Moderatorze, ale nadal będzie związany z klubem.

Fot. Archiwum

Dwóch zawodników żegna się z IV-ligowym Chemikiem Moderatorem. Trzeci zespół minionego sezonu ligowego poinformował o tym w komunikacie prasowym.

Klub z Glinek przekazał, że w jego barwach w sezonie 2023/2024 na czwartoligowych boiskach nie ujrzymy już doświadczonego pomocnika Szymona Maziarza. 42-letni pomocnik trafił do Chemika Moderatora Bydgoszcz przed sezonem 2015/2016, a od tego czasu wystąpił w dwustu dwudziestu ligowych meczach, w których pięćdziesiąt dziewięć razy wpisywał się na listę strzelców.

Maziarz w ostatnich latach był kapitanem drużyny, która w minionym sezonie do ostatniej kolejki walczyła o awans na trzecioligowe boiska. Zagrał w dwudziestu sześciu spotkaniach, strzelając osiem bramek, a w Pucharze Polski KPZPN zanotował trzy trafienia w pięciu rozegranych meczach. Dodajmy, że z Maziarzem w składzie Chemik wywalczył w 2018 awans do III ligi, rok później triumfował w rozgrywkach Pucharu Polski KPZPN na szczeblu województwa, a w 2016 i 2023 grał w finale. Jak przekazuje Chemik Moderator, Maziarz nadal związany będzie z klubem, bowiem teraz skupi się na pracy trenerskiej z zespołem juniora młodszego (gracze z rocznika 2007).

Drugim graczem, którego już w Chemiku Moderatorze nie zobaczymy to Adam Kacprzak. Wychowanek Chemika łącznie w jego barwach zagrał od momentu powrotu do klubu (było to w 2018 r.), w stu osiemdziesięciu meczach ligowych (w minionym sezonie w dwudziestu dwóch, w tym pięciu w Pucharze Polski KPZPN, strzelił w nich jedenaście bramek.

0 0 votes
Article Rating
Pierwsze kadrowe decyzje w Chemiku. Dwóch kluczowych graczy żegna się z klubem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments