Bydgoszcz
1C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 3 • L -1
4C
Nd
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPierwsze ofiary koronawirusa w regionie. Nie żyją dwie kobiety
03.04.2020 | 16:33

Pierwsze ofiary koronawirusa w regionie. Nie żyją dwie kobiety

Na zdjęciu: Szpital im. dr. Biegańskiego w Grudziądzu w związku z epidemią przemianowany został na tzw. jednoimienny zakaźny. Obecnie przebywa w nim 29 osób zakażonych koronawirusem.

Fot. Wikipedia

Dwie kobiety przebywające w grudziądzkim szpitalu zmarły z powodu zakażenia koronawirusem. Informację o pierwszych ofiarach epidemii w województwie kujawsko-pomorskim potwierdziła nam rzeczniczka szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska.

Pacjentki zmarły w piątek, 3 kwietnia. To osoby w wieku 64 i 80 lat. Pierwsza z nich została dzień wcześniej przetransportowana z Kliniki Hematologii szpitala miejskiego w Toruniu, gdzie potwierdzono – także wśród personelu – ponad dwadzieścia przypadków zakażenia koronawirusem. Starsza z kobiet przebywała w grudziądzkiej lecznicy od 29 marca. Jak przekazała rzecznik szpitala, cierpiała na schorzenia sercowo-naczyniowe. Z informacji przekazywanych przez rzecznika wojewody Mikołaja Bogdanowicza Adriana Móla wynika, że zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 80-latki w środę, 1 kwietnia. Jej stan określano wówczas jako ciężki, ale stabilny.

Aktualnie w szpitalu imienia Biegańskiego, który został przemianowany na czas epidemii na tzw. jednoimienny zakaźny, przebywa 29 osób chorych na COVID-19. Trzynaście z nich to osoby, które w czwartek zostały przewiezione do Grudziądza do Torunia. Wiele z nich cierpi na poważne choroby układu krwionośnego. Klinika Hematologii szpitala w Toruniu leczyła bowiem między innymi pacjentów z nowotworami krwi. Leczyła, bo oddział został zamknięty. Obecnie trwa jego dezynfekcja.

Szpital z Grudziądza jest kolejną placówką, która odczuwa braki w środkach ochrony osobistej. Na liście potrzeb jest wszystko, co związane jest z ubiorem ratowników: kombinezony, gogle, przyłbice, rękawice, a także maski z filtrami FF2 i FF3. – Przyjmiemy każdą pomoc – deklaruje Hirsch-Lewandowska.

Do czwartku w regionie zdiagnozowano łącznie 157 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego tylko 2 kwietnia – 73.

Sytuację w szpitalach w regionie omówimy szerzej w osobnym artykule.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści