Bydgoszcz
7C
Opady
49% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 6
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPierwsze słowa bydgoskiego strongmana po odnalezieniu. „Jesteście wielcy”
Mariusz Maren Dąbrowski Bydgoszcz
29.05.2018 | 20:55

Pierwsze słowa bydgoskiego strongmana po odnalezieniu. „Jesteście wielcy”

Swoje słowa Mariusz Maren Dąbrowski opublikował na fanpage'u na Facebooku.

Na zdjęciu: Na początku maja Mariusz Dąbrowski zorganizował zawody strongman w szczytnym celu.

Fot. Mariusz Maren Dąbrowski / Facebook

Mariusz „Maren” Dąbrowski, w którego poszukiwania zakończone szczęśliwym odnalezieniem włączyło się wielu Czytelników MetropoliaBydgoska.PL, opublikował we wtorek w nocy post, w którym podziękował wszystkim za wsparcie.

Oświadczenie bydgoskiego strongmana ma bardzo emocjonalny charakter. „Sam nie wiem, co mam napisać. W ostatnim czasie nawarstwiło się wiele bardzo złych myśli, co spowodowało, że chciałem opuścić ten świat” – napisał Dąbrowski na swoim fanpage’u. I podkreślił, że żyje dzięki swojej żonie oraz rodzicom. „Teraz walczę o Rodzinę, dzieci, o przyjaciół, znajomych i pracę” – dodał „Maren” (pisownia oryginalna).

Część słów skierował również w stronę tych, którzy wspierali jego rodzinę w poszukiwaniach i pytali o niego już po odnalezieniu. „Chciałem tu oznaczyć ludzi… ale było ich aż tak wielu, że się nie da!” – pisze Mariusz Dąbrowski. – „Nie chcę nikogo pominąć. Każdy z Was coś dorzucił. Jesteście wielcy!”.

Zawodnik strongman zapewnił też, że – choć w najbliższym czasie będzie nieosiągalny – planuje powrót do sportu. „Sport to całe moje życie. Wrócę do ciężarów, ale dam sobie chwilę. Sport moją pasją, strongman całym życiem!” – napisał „Maren”.

Przypomnijmy, że Mariusz Dąbrowski jest zawodnikiem strongman oraz organizatorem imprez o podobnym charakterze (pracuje także w jednej z bydgoskich siłowni). Na początku maja w Strzelcach Dolnych współorganizował charytatywny Puchar Polski, w którym wzięli udział zawodnicy z całego kraju (sam bronił tytułu). Impreza była dedykowana Kubie, chłopcu, który zmaga się z wrodzoną łamliwością kości.


Powiązane treści