Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPierwsze tramwaje z Pesy trafiły do Jass. Na rumuńskie tory mają wyjechać jesienią
05.08.2021 | 11:33

Pierwsze tramwaje z Pesy trafiły do Jass. Na rumuńskie tory mają wyjechać jesienią

Na zdjęciu: Do rumuńskiego miasta Jassy trafiły pierwsze tramwaje typu Swing wyprodukowane przez bydgoską Pesę.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Pierwsze tramwaje Swing wyprodukowane przez bydgoską Pesę trafiły już do miasta Jassy. Do Rumunii dostarczono pierwsze dwa pojazdy z szesnastu, jakie zamówiono.

Przetarg na dostawę szesnastu tramwajów dla miasta Jassy, Pesa wygrała w ubiegłym roku. – Zaoferowaliśmy pięcioczłonowy tramwaj Swing na bazie modelu 122 NaŁ-10, który dostosowano do potrzeb i specyfiki rumuńskiego miasta – mówi specjalista ds. PR w Pesie Piotr Mazurek i precyzuje: – Pojazd ma 30,5 m długości, może jednocześnie przewozić 239 pasażerów, w tym 58 na miejscach siedzących.


CZYTAJ WIĘCEJ: Konferencja prezesów Pesy i Polskiego Funduszu Rozwoju. „Konkurenci wymieniają nas w gronie pierwszych pięciu graczy na rynku”


W maju br., wizytę w Bydgoszczy złożył burmistrz rumuńskiego miasta Mihai Chirica, który spotkał się z prezydentem Rafałem Bruskim, a także zwiedził zakład Pesa, w którym produkowane są tramwaje dla Jass. Pierwsze pojazdy już trafiły do rumuńskiego miasta. Do Jass już trafiły pierwsze dwa pojazdy. Jak mówi szef sprzedaży lekkich pojazdów szynowych w Pesie Łukasz Daszkiewicz, kontrakt ze stroną rumuńską jest realizowany zgodnie z założonym harmonogramem. – Pierwsze pojazdy zostały przywiezione do Rumunii już po trzynastu miesiącach od daty podpisania umowy – podkreśla Daszkiewicz.

Jak słyszymy w Pesie, mieszkańcy Jass będą mogli podróżować nowymi tramwajami już od września br.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści