Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPierwsze urodziny Zielonych Arkad – już wkrótce
Niedziele handlowe w Zielonych Arkadach
05.11.2016 | 09:01

Pierwsze urodziny Zielonych Arkad – już wkrótce

Jak ten czas leci...

Na zdjęciu: Zielone Arkady

Fot. Stanisław Gazda

W listopadzie mija rok od otwarcia Zielonych Arkad, jednego z największych centrów handlowych w Polsce. Wielkie otwarcie odbyło się dokładnie 13 listopada 2015 r.  Od tego czasu Centrum stało się jedną z wizytówek Bydgoszczy i całego regionu, miejscem nie tylko  udanych zakupów, ale też spotkań kulturalnych, edukacyjnych i rozrywkowych. 

Centum może poszczycić się szeroką i unikalną listą najemców. Na powierzchni 51 tys. m 2 znajduje się łącznie 200 sklepów, restauracji, kawiarni oraz punktów usługowych. Wśród najemców Zielonych Arkad są dziś m.in. Tommy Hilfiger, Gerry Weber, Lacoste, Trussardi Jeans, Tous. Największe powierzchnie handlowe zajmują m.in.: TK MAXX, marki Grupy LPP i Grupy Inditex, Saturn oraz sklep Piotr i Paweł. Zielone Arkady prezentują bogatą ofertę branży sportowej, wnętrzarskiej, elektronicznej oraz gastronomicznej. Dodatkowo na terenie Centrum znajduje się punkt obsługi mieszkańców Urzędu Miasta Bydgoszczy.

To tutaj otworzyły swoje salony topowe marki, gościły znane osobowości świata mody, a także odbyło się mnóstwo wyjątkowych wydarzeń. Nie bez znaczenia jest też  otwarcie nowych lokali usługowych – unikalnych na skalę regionu –  m.in. czynnej 24 h siłowni. Centrum docenione zostało nie tylko przez mieszkańców miasta, ale także przez jury prestiżowego konkursu „Prime Property Prize”. To plebiscyt, który ma za zadanie wyłonić firmy oraz projekty, które miały największy wpływ na wydarzenia rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Olbrzymi plac eventowy, znajdujący się na terenie Centrum, stał się miejscem organizacji licznych wydarzeń skierowanych do mieszkańców całego regionu. Na placu odbyły się wyjątkowe eventy modowe, prowadzone przez stylowe gwiazdy, w tym: Joannę Horodyńską oraz Omenę Mensah. Dzięki indywidualnym spotkaniom ze stylistkami goście centrum mogli eksperymentować z modą.  W przestrzeniach Centrum przeprowadzono również modową akcję „Łowcy stylu”, której celem była prezentacja niepowtarzalnego stylu klientów Centrum.

Zielone Arkady okazały się doskonałym miejscem spędzenia czasu wolnego. Goście wzięli udział w pobijaniu światowego Rekordu Guinnessa w  podciąganiu na drążku, a także w cyklu pokazów kina letniego, który przez dwa miesiące cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem. W ostatnich miesiącach Zielone Arkady były także miejscem zaskakujących wydarzeń dla najmłodszych: edukacyjna wystawa owadów, której finałem było przekazanie ich bydgoskiemu ZOO, wesoły Dzień Dziecka – wyjątkowa okazja do zobaczenia technicznych pomieszczeń Zielonych Arkad, a także unikalny pokaz makiet kolejowych i bajkowych przygód.

Zielone Arkady na dobre wpisały się w krajobraz Bydgoszczy – nie tylko dzięki dostępnym tu markom i wydarzeniom, ale także poprzez społeczne działania, które podjęte były w minionym czasie. We współpracy z bydgoskim schroniskiem dla zwierząt przeprowadzono akcje promujące adopcję bezdomnych psów i kotów. Dyrekcja Zielonych Arkad regularnie wspierała także bydgoskie instytucje kultury i sztuki, a także rodzinne placówki działające w Bydgoszczy.

Mówiąc o Zielonych Arkadach w kontekście rozrywkowym i handlowym należałoby podkreślić także wyjątkową i nowoczesną architekturę – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz – dzięki, której Zielone Arkady należą obecnie do grona najnowocześniejszych obiektów w Bydgoszczy.

A 13 listopada w Zielonych Arkadach urodzinowe party…


Powiązane treści