Bydgoszcz
18C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H 18 • L 17
14C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePierwszy i największy outlet jednak w Toruniu?
08.02.2016 | 23:33

Pierwszy i największy outlet jednak w Toruniu?

Nie Bydgoszcz, a Toruń jako pierwszy będzie mógł się pochwalić istnieniem centrum handlowego typu outlet - wynika z danych udostępnionych przez inwestora.

Na zdjęciu: Toruń z pierwszym tego typu centrum handlowym w regionie?

Fot. materiały inwestora

Przy Szosie Bydgoskiej, w pobliżu centrum handlowego Plaza, powstanie pierwsze, a przynajmniej największe, w województwie kujawsko-pomorskim centrum wyprzedażowe.

Do tej pory wydawało się, iż prym regionie w kategorii outletów będzie wiodła Bydgoszcz – wszystko za sprawą planowanego rozpoczęcia budowy Metropolitan Outlet przy al. Jana Pawła II. Bydgoski obiekt (11,5 tys. m2) ma być jednak mniejszy niż ten, który powstanie w Toruniu (14 tys. m2 powierzchni przeznaczonej na outlet oraz dodatkowe 10 tys. m2. w parku handlowym). Zgodnie z danymi przedstawionymi przez inwestora – The Blue Ocean Investment Group – budowa centrum rozpocznie się już w marcu tego roku, a zakończy rok później.

W obiekcie zlokalizowanym w grodzie Kopernika, oprócz 60 sklepów, znajdzie się miejsce na sklep z wyposażeniem wnętrz, stację paliw oraz restaurację typu drive-through. Po ukończeniu centrum będzie dysponowało około 1200 miejscami parkingowymi. W sąsiedztwie Outlet Toruń zorganizowany zostanie m.in. skate park, tor rolkarski, lodowisko oraz boisko do piłki siatkowej i plażowej.

Komercjalizacją obiektu – osiągnięto już 50% – zajmuje się spółka BOIG Property Consulting.


Podobne wpisy

Powiązane treści