Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePierwszy krok Astorii w stronę półfinału I ligi [ZDJĘCIA]
06.04.2019 | 20:05

Pierwszy krok Astorii w stronę półfinału I ligi [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz pokonali Biofarm Basket Poznań 89:80 w pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym I ligi. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych.

Prezes Astorii Bartłomiej Dzedzej przestrzegał przed hurraoptymizmem, patrząc na układ par ćwierćfinałowych. – To najtrudniejszy rywal, jaki mógł nam się trafić – mówił nam w wywiadzie w cyklu Studio Metropolia. I rzeczywiście, zespół z Wielkopolski w sobotę zagrał niezły basket, długo utrzymując kontakt punktowy z bydgoszczanami.

Na początku pierwszej kwarty, rywale prowadzili nawet 12:4. „Asta” niemal całą stratę odrobiła po skutecznych rzutach Frąckiewicza, Groda i Aleksandrowicza (10:12), ale potem znów przeciwnik odskoczył, by pierwszą kwartę wygrać ośmioma punktami (29:21). Gracze gospodarzy zdobyli siedem punktów z rzędu po rozpoczęciu drugiej odsłony, a potem nawet prowadzili 35:33, ale przegrywali do przerwy 42:47.

Przerwa podziałała na bydgoski zespół mobilizująco. „Asta” całą drugą połowę w sumie wygrała 47:33. Świetnie zagrał Łukasz Frąckiewicz, który zdobył 21 punktów. Niezłą zmianę dał młody Jakub Kondraciuk, który w kluczowych momentach meczu trafił dwie trójki. W sumie wszyscy gracze „Asty”, którzy pojawili się na parkiecie, zakończyli mecz ze zdobyczą punktową.

Drugi pojedynek tych drużyn – jutro o 17:00 w Artego Arenie.

I LIGA KOSZYKARZY – 1/4 FINAŁU – I MECZ – 6.04.2019 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – BIOFARM BASKET POZNAŃ 89:80 (21:29, 21:18, 27:17, 20:16)
Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla Enea Astorii Bydgoszcz.

ENEA ASTORIA: Frąckiewicz 21 (7 zb.), Aleksandrowicz 18 (4×3), Nowakowski 11 (1×3), Kukiełka 6 (5 zb., 7 as.), Dłuski 2 (6 zb.) – Grod 8 (6 zb.), Fatz 8, Kondraciuk 6 (2×3), Pochocki 5, Szyttenholm 2, Śpica 2.

BIOFARM BASKET: Flieger 20 (2×3), Kurpisz 18 (1×3, 6 zb.), Jankowski 13 (2×3, 5 zb.), Metelski 8 (8 zb.), Bręk 6 (8 zb.) – Rostalski 8, Smorawiński 5 (1×3), Czyż 2, Tomaszewski, Samsonowicz, Gruszczyński, Woroniecki.

Sędziowali: Janusz Kiełbiński, Filip Marek, Bogna Podkowińska.
Komisarz PZKosz.: Witold Waczyński.
Widzów: 1100.