87% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 4 • L 2
7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPierwszy krok do półfinału zrobiony. Bydgoscy siatkarze wygrali z KPS Siedlce
Patryk Strzeżek
08.04.2021 | 21:43

Pierwszy krok do półfinału zrobiony. Bydgoscy siatkarze wygrali z KPS Siedlce

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozpoczęła się rywalizacja w ćwierćfinale.

Na zdjęciu: Patryk Strzeżek skończył w czwartkowym meczu tylko pięć z dwudziestu dwóch ataków.

Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz w trzech setach pokonali KPS Siedlce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Tauron I Ligi. Na parkiecie rywali mogą przypieczętować awans do półfinału.

Fazę zasadniczą Tauron I Ligi, bydgoski zespół zakończył na drugim miejscu, zaś siedlczanie uplasowali się na siódmej pozycji. BKS Visła wygrał oba mecze z ekipą z Siedlec w części zasadniczej – 3:2 na wyjeździe i 3:0 we własnej hali. Obie drużyny mierzą się teraz ze sobą w rywalizacji o półfinał.

W czwartkowym meczu, zespół Mateusza Grabdy równorzędną walkę z bydgoszczanami toczył w pierwszym secie do połowy partii. Od stanu 17:17, gospodarze zaczęli wypracowywać sobie przewagę i partię wygrali pewnie 25:17. Najwięcej emocji było w drugim secie, który bydgoski zespół rozstrzygnął dopiero po walce na przewagi. W bydgoskim zespole skuteczni w ataku byli środkowi: Janusz Gałązka i Mariusz Marcyniak. Efektem – wygrana przez gospodarzy 28:26, którzy w trzeciej partii pozwolili rywalom ugrać tylko 12 punktów i po 78 minutach mogli cieszyć się z wygranej w pierwszym meczu ćwierćfinałowym.

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Drugi pojedynek tych drużyn odbędzie się w najbliższą niedzielę (11 kwietnia, 17:00) w Siedlcach.

TAURON I LIGA SIATKARZY – ĆWIERĆFINAŁ – I MECZ – 8.04.2021 R.
BKS VISŁA BYDGOSZCZ – KPS SIEDLCE 3:0 (25:18, 28:26, 25:12)
Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 1:0 dla

BKS VISŁA: Masny 1, Łaba 9, Gałązka 12, Strzeżek 5, Galabov 6, Marcyniak 15 oraz Bonisławski (libero), Kaźmierczak, Karpinskii 6.

KPS: Bereza 4, Dobosz 8, Nowak 4, Kańczok 2, Górski 9, Szymański 5 oraz Waloch (libero), A. Potera (libero), Wójcik 2, Pawlun, Kupka 3,

Sędziowali: Natalia Noga, Adam Piekarec.
Komisarz Tauron Ligi: Monika Gorszyniecka.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Mariusz Marcyniak (BKS Visła Bydgoszcz).