87% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 4 • L 3
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPierwszy mecz Chemika u siebie. Będzie zwycięstwo?
17.03.2017 | 11:24

Pierwszy mecz Chemika u siebie. Będzie zwycięstwo?

W sobotę na stadionie przy ul. Słowiańskiej Chemik zagra z KKS-em Kalisz.

Na zdjęciu: Trener Adrian Raszka zadebiutuje przed bydgoską publicznością.

W sobotę piłkarze Chemika Bydgoszcz zmierzą się z KKS-em 1925 Kalisz.

W meczu pierwszej wiosennej kolejki chemicy przegrali na wyjeździe z GKS-em Przodkowo 2:3. Gospodarze prowadzili już 2:0, później bydgoszczanie wyrównali, ale ostatnie słowo należało do zespołu z województwa pomorskiego. – Na pewno jest niedosyt, ponieważ drużyna przegrywała 0:2, ale podniosła się i wyrównała. Szkoda, ze straciliśmy trzecią bramkę, bo na pewno wracalibyśmy w lepszych nastrojach do domu – ocenia trener bydgoszczan Adrian Raszka.

Najbliższy rywal Chemika, KKS Kalisz także czeka na pierwsze w tym roku punkty, gdyż przed tygodniem nieco niespodziewanie przegrał u siebie z Pogonią Lębork. Kaliszanie zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli. W jesiennym meczu między tymi zespołami piłkarze Chemika wygrali 2:0 po golach Roberta Kawałka i Patryka Nowaka. W sobotnim meczu z GKS-em obaj ci piłkarze pojawili się na boisku po przerwie. Nowak, który do Chemika przychodził jako skrzydłowy ostatnio ustawiany jest w ataku. – Ostatnio zdecydowanie lepiej czuję się na tej pozycji niż na skrzydle. Przestały mi też dokuczać problemy mięśniowe, więc gra się dużo łatwiej – mówi 22-latek.

Spotkanie odbędzie na stadionie przy ul. Słowiańskiej, na którym wiosną rozgrywać swoje mecze będą piłkarze Chemika. Na wszystkich kibiców czekać będą darmowa herbata, programy meczowe i konkursy z nagrodami. W przerwie meczu zostaną także wyróżnieni młodzi piłkarze klubu, którzy w ferie wzięli udział w konkursie na rysunek dotyczący Chemika. Początek meczu o godz. 12. Wstęp wolny.