Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPierwszy na świecie wodny musical 3D odbędzie się w Kujawsko-Pomorskiem! Wygraj bilety [KONKURS]
28.07.2017 | 14:39

Pierwszy na świecie wodny musical 3D odbędzie się w Kujawsko-Pomorskiem! Wygraj bilety [KONKURS]

Widowisko zostanie zaprezentowane dwa razy.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. mat. pras.

Już w sierpniu w wyjątkowej scenerii Fosy Zamkowej – szczególnie klimatycznej przestrzeni artystycznej Torunia – odbędzie się widowisko inspirowane dramatem Shakespeare’a, zachwycające swoją oryginalnością i nowatorstwem. Musical zostanie zaprezentowany dwa razy. 

Estradowe zderzenie tradycyjnego widowiska musicalowego z wirtualną scenografią wygenerowaną przez projekcje 3D i animacje na wodnych ekranach będzie można zobaczyć 4 i 6 sierpnia o godzinie 21:30. Będzie to pierwszy tego typu spektakl nie tylko w Polsce, ale również na świecie. – To olśniewające zintegrowanie wirtualnej dekoracji wyświetlanej na wodzie z rzeczywistymi rekwizytami w połączeniu z możliwością wykorzystania nieograniczonej ilości aktorów i tancerzy, umożliwiło stworzenie scen, o jakich twórcy teatralni i rewiowi dotychczas mogli tylko marzyć – mówią organizatorzy wydarzenia.

Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi, nie umiejących odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych. Szczególnie w chwili rodzącego się wielkiego uczucia, gdy młodzieńcza i bezkompromisowa miłość musi się zmierzyć z bezwzględnością komercyjnego świata egocentrycznych rodziców. To dramat pokoleń – rodziców i dzieci, którzy nie potrafią ze sobą rozmawiać, wzajemnie się słuchać ani szanować swoich potrzeb.

Za oryginalną muzykę prezentowaną w musicalu odpowiada Janusz Stokłosa. Polski tekst zainspirowany dramatem Shakespeare’a „Romeo i Julia”, reżyserię i choreografię przygotował Janusz Józefowicz. Stworzeniem materiałów do projekcji 3D zajęli się twórcy nominowanej do Oskara „Katedry”, czyli reprezentanci studia Platige Image. Natomiast za technologię wodną odpowiada firma Water Concept – specjalizująca się w tworzeniu zaawansowanych instalacji multimedialnych z wykorzystaniem wielkoformatowych ekranów i kurtyn wodnych, dysz efektowych i gejzerów.

Ceny biletów umożliwiających zobaczenie musicalu wahają się od 160 do 230 złotych. Nabyć je można m.in. za pośrednictwem stron Kulturairozrywka.pl, Biletyna.pl czy platformy Tickcetpro. Niektórzy nasi czytelnicy maja szansę zdobyć bilety w konkursie organizowanym na naszym portalu. Aby mieć szansę darmowego uczestnictwa w musicalu należy odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego bilet powinien trafić właśnie do Ciebie? Odpowiedzi należy wysyłać na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, podając w tytule Romeo i Julia, a w treści wpisując również imię i nazwisko. Na maile czekamy do niedzieli (30 lipca) do godziny 20:00. Nagrodzeni zostaną autorzy najciekawszych odpowiedzi. Szczęśliwców poinformujemy o wygranej w wiadomości zwrotnej.

Szczegółowe informacja są zamieszczone na stronie promującej wydarzenie: http://romeoijulia3d.pl/


Powiązane treści