Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPies został trzy razy postrzelony. Teraz wraca do zdrowia [ZDJĘCIA]
07.07.2021 | 11:20

Pies został trzy razy postrzelony. Teraz wraca do zdrowia [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Neli od czterech miesięcy wraca do zdrowia.

Fot. nadesłane

Cztery miesiące temu pisaliśmy o Neli, psie trzykrotnie postrzelonym i zmaltretowanym przez swoich opiekunów. Jak potoczyły się jej dalsze losy?

Neli mieszkała przez ostatnie kilka miesięcy w domu tymczasowym OTOZ Animals, dochodząc do zdrowia fizycznie i psychicznie. Kilka dni temu odbyła się wizyta kontrolna u weterynarza i … w końcu okazało się, że pies jest zdrowy, zsocjalizowany i w 100% gotowy do adopcji. Rehabilitacja, karmienie łyżeczką przez trzy miesiące, a przede wszystkim olbrzymie pokłady miłości i cierpliwości opiekunów przyniosły niespodziewane efekty.

Szczęka zrosła się i suczka będzie przechodzić z karmy mokrej na suchą namaczaną. Zrosły się też kości ramienia i częściowo – kości przedramienia. Stabilizatory w łapie pozostaną na stałe (za kilka miesięcy będzie można pomyśleć o ich usunięciu, lecz nie jest to konieczne). Neli chodzi prawidłowo, biega i skacze. Lubi ludzi i pozytywnie reaguje na obcych. U weterynarza dała się pogłaskać, dotknąć i obejrzeć, co niedawno było prawie niemożliwe.

Neli jest charakterna w relacjach z innymi psami, więc lepiej jej będzie bez towarzystwa innych czworonogów. Szczególnie zaborcza jest w stosunku do innych suczek. Za kotami nie przepada, ale krzywdy nie robi. Po tym co ją spotkało, chyba po prostu chce mieć dobrych ludzi wokół tylko dla siebie.

Lubi leżeć na kanapie i w słonecznych miejscach. Jest szczuplutka, ale taka jej uroda, bo apetyt ma za pięciu. Teraz szukamy domu, w którym będzie kochana i nigdy już nie spotka jej żadna krzywda ze strony człowieka.

O Neli można pytać pod nr nr. tel. 720-829-300

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści