Bydgoszcz
14C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 16 • L 13
15C
Wt
25C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
27C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPiętnaście lat terminala pasażerskiego na lotnisku. Bydgoszcz w statystykach lepsza od Lublina
lotnisko Bydgoszcz
10.05.2019 | 10:14

Piętnaście lat terminala pasażerskiego na lotnisku. Bydgoszcz w statystykach lepsza od Lublina

Na zdjęciu: Terminal pasażęrski na bydgoskim lotnisku oddano do użytku w maju 2004 roku.

Fot. Leszek Grabowski

W maju mija piętnaście lat od wybudowania terminala dla pasażerów w bydgoskim porcie lotniczym. Jubileusz ten na lotnisku przebiegnie w nie najgorszych nastrojach – pod względem liczby pasażerów Bydgoszcz zdystansowała Lublin i awansowała na dziesiąte miejsce wśród krajowych portów.

Od blisko trzech lat w gronie piętnastu lotnisk w Polsce port imienia Paderewskiego znajdował się tuż poza pierwszą dziesiątką. Sytuacja zmieniła się po pierwszym kwartale tego roku – na bydgoskim lotnisku odprawiono nieco ponad 85 tysięcy podróżnych, podczas gdy w Lublinie – o blisko dziesięć tysięcy mniej.  Port Lotniczy Bydgoszcz odnotował również wzrost liczby pasażerów za pierwszej cztery miesiące 2019 roku – z jego usług skorzystało blisko 118 tysięcy osób, czyli niemal 7 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. I to pomimo spadku, który PLB zanotował w kwietniu – także o blisko 7 procent (odprawiono 32736 osób przy rekordowej liczbie operacji lotniczych – 1208).

W maju z kolei mija piętnaście lat od oddania do użytku terminala pasażerskiego na bydgoskim lotnisku. – Warto dodać, że budynek zaprojektowano z myślą o obsługiwaniu 200 tysięcy pasażerów, tymczasem w ubiegłym roku ta liczba była ponad dwukrotnie większa – przypomina rzecznik PLB Daniel Mackiewicz. Z okazji jubileuszu na Facebooku pojawiła się galeria zdjęć pokazująca proces budowy oraz nowy wówczas obiekt.

Pod koniec kwietnia do oferty lotniska wróciło realizowane przez LOT połączenie do Lwowa. Loty odbywają się w poniedziałki oraz piątki. Pod koniec maja z kolei rozpocznie się sezon czarterowy – z Bydgoszczy będzie można polecieć do tureckiej Antalyi, Burgas w Bułgarii oraz do Grecji – na Kretę oraz Zakynthos.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści