Bydgoszcz
-11C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -10 • L -12
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePiętnaście milionów dla drogowców. Bydgoszcz będzie naprawiać ważne ulice
Plac Kościeleckich_SG (8)
25.12.2017 | 10:20

Piętnaście milionów dla drogowców. Bydgoszcz będzie naprawiać ważne ulice

Kończą się prace nad listą ulic, które będą w przyszłym roku modernizowane.

Na zdjęciu: Nową nawierzchnię ma zyskać między innymi jezdnia na placu Kościeleckich.

Fot. Stanisław Gazda

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej kończy pracę nad listą ulic, które w nadchodzących dwunastu miesiącach będą modernizowane.

Od czterech lat drogowcy stosują system wyznaczania tras wymagających interwencji. Zmiany dokonano również w sposobie realizacji zadań – zamiast punktowego łatania dziur w nawierzchni, roboty obejmują cały odcinek jezdni – od krawężnika do krawężnika. Newralgiczne prace są przeprowadzane w godzinach wieczornych oraz nocnych. W przyszłorocznym budżecie miasta na remonty dróg zaplanowano kwotę 15 milionów złotych. – Prace skupią się przede wszystkim na tych ulicach, którymi poruszają się autobusy komunikacji miejskiej – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Na liście ulic, które będą remontowane, znalazły się więc: ul. Krasińskiego, Sułkowskiego, Zamczysko, Stawowa, Toruńska (wzdłuż Babiej Wsi), 11 Listopada, Paderewskiego, Żmudzka, Ścigiennego, Skrzetusko, Ku Wiatrakom, a także plac Kościeleckich. Inne poważne prace zostaną przeprowadzone w przyszłym roku na ul. Mińskiej, gdzie praktycznie od podstaw trzeba zbudować most. – Na ten cel osobno zostanie przeznaczonych ponad 6 mln zł – podkreśla rzecznik drogowców.

Jak się dowiedzieliśmy, zostanie tam wymieniona niemal w całości konstrukcja stalowa, która w tym roku została uszkodzona. – Po remoncie parametry mostu zostaną rozszerzone – dodaje Krzysztof Kosiedowski. Wykonawca prac na Flisach zostanie wkrótce wyłoniony w przetargu.

Oprócz ul. Mińskiej, remonty zostaną także wykonane na ulicach: Pijarów, Gawroniej, Siedleckiej, Byszewskiej, Osada i Leszczyna. Niebawem zostanie rozstrzygnięte postępowanie na wykonanie robót na ul. Botanicznej, Piaski, Jeżynowej, Sanatoryjnej, Kaplicznej, Łubinowej, Podleśnej i Siewnej. – Prace na drogach gruntowych zostaną wykonane w systemie zaprojektuj i wybuduj – tłumaczy rzecznik ZDMiKP. Skumulowany budżet na ten cel to ponad 43 mln zł.

Na początku grudnia prezydent Rafał Bruski wydał także zezwolenie na przeprowadzenie prac remontowych przy ul. Inowrocławskiej. Inwestycja polegać będzie na budowie dodatkowego pasa dla relacji lewoskrętnej i wysp kryjących na początku i końcu pasa. Obustronnie zostaną odbudowane także chodniki, przebudowie ulegnie infrastruktura energetyczna oraz sieci: sanitarna, ciepłownicza i wodociągowa. Powstaną również chodniki na wjazdach do pobliskiego marketu. Plan prac obejmuje również nowe nasadzenia.


Powiązane treści