[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijana bydgoszczanka spacerowała z dzieckiem środkiem ulicy. Na Czyżkówku

Dodano: 31.07.2017 | 15:48

Kobieta miała 1,5 promila alkoholu we krwi - podali policjanci.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali matkę dziecka, a dziewczynkę przekazali placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Fot. archiwum

W nocy z piątku na sobotę nietrzeźwa kobieta spacerowała środkiem ulicy Filtrowej, pchając wózek z rocznym dzieckiem. Teraz grozi jej nawet kara pozbawienia wolności.

W sobotę przed północą dyżurny z Błonia otrzymał informację o bydgoszczance, która najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu prowadzi wózek z dzieckiem. Na ulicę Filtrową od razu został skierowany patrol. Na miejscu policjanci zauważyli idące środkiem ulicy dwie kobiety, z których jedna, chwiejąc się, pchała dziecięcy wózek.

33-letnia matka przewoziła w wózku roczne dziecko.  Kobieta miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z brakiem możliwości przekazania dziecka opiekunom prawnym, patrol podjął decyzję o przewiezieniu dziewczynki do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Bydgoszczanka odpowie za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może jej grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Pijana bydgoszczanka spacerowała z dzieckiem środkiem ulicy. Na Czyżkówku