Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijana kobieta przyjechała na zakupy. Mężczyzna, który pomógł w jej zatrzymaniu też trafił do aresztu

Dodano: 07.01.2022 | 13:49

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali kobietę, która pijana przyjechała na zakupy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Reakcja sprzedawczyni i dwóch mężczyzn poskutkowała zatrzymaniem kobiety, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Trafiła do policyjnego aresztu i odpowie za przestępstwo i wykroczenie. Aresztowany został też jeden z mężczyzn.

W nocy (4/5.01.22) około godz. 1:00 przed jeden ze sklepów w Inowrocławiu podjechał volkswagen polo. Po zrobieniu zakupów kierująca opuściła sklep, wsiadła do pojazdu i ruszyła, uderzając w zaparkowany obok samochód marki VW Passat. – Zareagowała na to sprzedawczyni, która powiedziała dwóm przypadkowym mężczyznom, że kobieta może być nietrzeźwa. Mężczyźni zabrali kobiecie kluczyki, a na miejsce została wezwana policja – mówi asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP Inowrocław.

Patrol w rozmowie ze świadkami ustalił okoliczności zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości 65-letniej kobiety wykazało 1,68 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a następnie osadzili w policyjnym areszcie. Po zebraniu materiału dowodowego kobieta usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej.

Podczas legitymowania osób na miejscu zdarzenia, jeden z interweniujących mężczyzn został również zatrzymany. Policjanci ustalili bowiem, że 36-latek jest poszukiwany przez inowrocławski sąd do odbycia kary 2 dni aresztu – podsumowuje asp. szt. Drobniecka.

0 0 votes
Article Rating
Pijana kobieta przyjechała na zakupy. Mężczyzna, który pomógł w jej zatrzymaniu też trafił do aresztu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lokator Socjalny na Specjalnych Prawach
Lokator Socjalny na Specjalnych Prawach
1 rok temu

I bądź tu dobry człowieku. Chcesz pomóc, to Cię zatrzymają….