Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijani nastolatkowie bawili się w grafficiarzy. Malując elewacje budynków

Dodano: 29.06.2017 | 18:43

Dwaj bydgoszczanie odpowiedzą za uszkodzenie mienia.

Na zdjęciu: Przy jednym z mężczyzn znaleziono torbę z farbami w sprayu.

Fot. archiwum

We wtorkowy wieczór patrol z bydgoskiego Szwederowa zatrzymał dwóch 18-latków podejrzanych o uszkodzenie mienia. Badanie trzeźwości wykazało, że nastolatkowie byli pod wpływem alkoholu.

Informacja o dewastacji elewacji budynków przy ulicy Leszczyńskiego dotarła do dyżurnego policji około godziny 22:00. Na miejsce wysłano funkcjonariuszy. W pobliżu znajdował się zgłaszający. Z jego relacji wynikało, że dwóch mężczyzn farbą pomalowało śmietnik oraz stację transformatorową. Natomiast z rysopisu wynikało, że sprawcy mieli założone na głowie czapki z napisem jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Mundurowi zaczęli sprawdzać okoliczne ulice.

Patrolując ulicę Ugory policjanci zauważyli opisywane osoby. Mężczyźni zostali wylegitymowani. Jeden z nich miał ubrane rękawiczki ubrudzone farbą. Co więcej, posiadał przy sobie torbę z farbami w sprayu. Dwaj 18-latkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Badanie trzeźwości wykazało, że są pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze ustalili pokrzywdzonych w tej sprawie i przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie – informuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Dwaj bydgoszczanie odpowiedzą za uszkodzenie mienie. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.