Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePijany 14-latek ugodził nożem mężczyznę. Dramatyczna zbrodnia w Bydgoszczy
01.08.2018 | 11:59

Pijany 14-latek ugodził nożem mężczyznę. Dramatyczna zbrodnia w Bydgoszczy

14-latek był już notowany - informują policjanci.

Na zdjęciu: Policjanci ujęli czternastolatka po krótkim pościgu.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Dramatyczne sceny przy ul. Matejki w Bydgoszczy. 14-latek zaatakował starszego mężczyznę i ugodził go w plecy. Śledczy zatrzymali go po krótkim pościgu. 

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (28/29.07). – Przed godziną 1:00 w nocy dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał informację o ugodzeniu nożem mężczyzny – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Policjanci po przyjeździe na miejsce zdarzenia przy Matejki zauważali grupę osób, którzy udzielali pomocy 44-latkowi, który został zaatakowany w momencie, gdy znajdował się przy swoim samochodzie przy ul. Ślusarskiej. – Sprawca podszedł do niego od tyłu i ugodził go ostrym narzędziem w plecy – dodaje kom. Słomski. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Funkcjonariusze zauważyli opisanego 14-latka przy ul. Sobieskiego. – Na widok policjantów zaczął uciekać, ale po krótkim pościgu został zatrzymany – mówi przedstawiciel biura prasowego KWP. Jak się okazuje, chłopak jest bardzo dobrze znany policjantom. – Był przez nas wielokrotnie notowany do różnych czynów karalnych oraz innych przejawów demoralizacji – podkreśla kom. Przemysław Słomski. To nie koniec, bo jak się okazało, w chwili dokonania czynu był on pijany. We krwi miał 1,5 promila alkoholu.

Policjanci po zgromadzeniu materiału dowodowego przekazali go do Sądu Rodzinnego z wnioskiem o wydanie postanowienia i wszczęcia postępowania w sprawie o usiłowanie zabójstwa. 14-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd.


Powiązane treści