Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 12 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePijany kierowca chciał wjechać na Wyspę Młyńską. Powstrzymali go strażnicy miejscy
Straż Miejska Bydgoszcz
23.08.2021 | 13:37

Pijany kierowca chciał wjechać na Wyspę Młyńską. Powstrzymali go strażnicy miejscy

Na zdjęciu: Strażnicy miejscy powstrzymali pijanego kierowcę, który próbował wjechać na Wyspę Młyńską.

Fot. Szymon Fiałkowski

W minioną sobotę, 21 sierpnia strażnicy miejscy powstrzymali pijanego kierowcę, który próbował wjechać na Wyspę Młyńską. Warto przypomnieć, że od czerwca ten obszar jest wyłączony z ruchu pojazdów.

Do zdarzenia doszło około godz. 16:35. Wówczas patrol Straży Miejskiej zatrzymał pojazd jadący ul. Tamka – czyli dojazdem na Wyspę od strony ulicy Focha. Jego kierowca nie zastosował się do znaku drogowego B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”.


CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek na „dziesiątce” pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem. Zderzyły się trzy samochody


– W trakcie interwencji strażnicy wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. W związku z tym na miejsce wezwany został patrol policji z Komisariatu Bydgoszcz Szwederowo. Przeprowadzone u kierowcy badanie alkomatem wykazało 1,04 mg/l oraz 1,07mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (to ponad 2,2 promile – przyp. red.) – informują municypalni. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci ze Szwederowa.

Od końca czerwca Wyspa Młyńska jest „strefą komfortu” dla pieszych i rowerzystów – nowa organizacja ruchu ograniczyła zmotoryzowanym mieszkańcom dostęp do Wyspy Młyńskiej. Zgodnie z wprowadzonymi 25 czerwca zmianami w ruchu, do wjazdu na teren Wyspy uprawnieni są użytkownicy rowerów, e-hulajnóg, urządzeń transportu osobistego oraz kierujący oznakowanymi pojazdami służb miejskich i ratunkowych i dojeżdżający do obiektów przy ul. Mennica i Tamka. Ponadto, na terenie Wyspy zabronione jest parkowanie pojazdów pod groźbą ich odholowania. Sporą zmianą było też zamknięcie dla ruchu kołowego mostu w ciągu ulicy Ku Młynom.
W związku z powyższymi zmianami bydgoscy strażnicy miejscy oraz pracownicy monitoringu miejskiego podjęli działania mające na celu czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym obowiązującym w tym rejonie miasta. Przez pierwsze trzy dni kierowcy byli pouczani, ale od 28 czerwca nie było już taryfy ulgowej dla sprawców wykroczeń komunikacyjnych. W przykładowym okresie od 1 do 5 lipca ukarali 157 kierowców ukarano mandatami na kwotę 16 400 złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści