[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijany kierowca ciężarówki jechał DK 10 pod Bydgoszczą. Zatrzymali go funkcjonariusze KAS

Dodano: 20.07.2021 | 11:29

Na zdjęciu: Pijany kierowca wpadł, ponieważ wjechał za znak zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10 ton.

Fot. KAS Bydgoszcz

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili działania kontrolne monitorując przewóz towarów na drodze krajowej nr 10 w okolicach Bydgoszczy. Podczas nich zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki.

W trakcie patrolu DK 10 pod Bydgoszczą funkcjonariusze KAS zauważyli, że kierujący pojazdem ciężarowy marki scania wraz z naczepą wjechał za znak zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10 ton. – W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zatrzymali ciężarówkę w celu nałożenia na kierowcę grzywny za popełnienie wykroczenia niezastosowania się do znaku. W trakcie rozmowy z kierowcą, funkcjonariusze KAS wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu – relacjonuje Kinga Błaszczyńska, główna specjalistka Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.


CZYTAJ TAKŻE: Ogłoszono przetargi na budowę S10 Bydgoszcz – Toruń


Badanie przeprowadzone przez wezwany na miejsce zdarzenia patrol policji potwierdziło podejrzenia co do nietrzeźwości kierowcy. Jak się okazało, 45-letni bydgoszczanin miał w wydychanym powietrzu 2,3 promila alkoholu. – Łatwo można sobie wyobrazić co mogłoby się wydarzyć, gdyby mógł on kontynuować jazdę – dodaje Błaszczyńska.

Postępowanie w sprawie pijanego kierowcy prowadzi policja. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara wysokiej grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
1 rok temu

Brak komentarza…..