Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 5 • L 2
9C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPijany kierowca golfa uciekał przed policją. Jedna osoba nie żyje, a kolejna w szpitalu
policja_na_sygnale
30.03.2018 | 13:03

Pijany kierowca golfa uciekał przed policją. Jedna osoba nie żyje, a kolejna w szpitalu

Trwa śledztwo w tej sprawie.

Na zdjęciu: Policjanci doprowadzili 31-latka do sądu.

Fot. archiwum

Grudziądzcy policjanci doprowadzili do sądu kierującego podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Sąd aresztował 31-latka na trzy miesiące. To nie jedyny zarzut, za który będzie odpowiadać grudziądzanin.

W poniedziałek (26.03.2018) ok. godz. 18:15 w miejscowości Turznice w powiecie grudziądzkim kierujący samochodem osobowym marki VW Golf chcąc uniknąć policyjnej kontroli nie opanował pojazdu i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowało czterech mężczyzn.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 31-letni pasażer volkswagena. Drugi z mężczyzn, który podróżował samochodem został przewieziony do szpitala. 31-letni kierowca oraz trzeci z pasażerów usiłowali uciec z miejsca wypadku. Zostali zatrzymani przez policjantów. Badanie krwi u kierowcy wykazało 2,71 promila alkoholu.

Prokurator przedstawił kierującemu trzy zarzuty: spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie pojazdu do kontroli policyjnej. Wczoraj (29.03.2018) policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu podejrzanego, który na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego aresztował 31-latka na trzy miesiące. Trwa śledztwo w tej sprawie.


Powiązane treści