Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePijany mężczyzna kierował skuterem na jeziorze. Zniszczył cudzą łódź i zaatakował policjantów
10.07.2021 | 19:15

Pijany mężczyzna kierował skuterem na jeziorze. Zniszczył cudzą łódź i zaatakował policjantów

Na zdjęciu: Policjanci interweniowali na jeziorze Gopło (zdjęcie poglądowe)

Fot. KPP

Za kierowanie po jeziorze skuterem w stanie nietrzeźwości, znieważenie policjantów, naruszenie ich nietykalności cielesnej i wywierane przemocą wpływu na prowadzone przez nich czynności odpowie 34-letni mieszkaniec Kruszwicy. Zatrzymany przez WOPR-owców, a potem policjantów, trafił z wody prosto do policyjnego aresztu.

W poniedziałek (05.07) patrol ruchu drogowego interweniował w Kruszwicy w związku ze zgłoszeniem o zatrzymaniu nietrzeźwego mężczyzny, który pływał po jeziorze Gopło skuterem. Co więcej, mężczyzna uderzył w zacumowaną łódkę, czym spowodował uszkodzenia jej sinika i skutera. Widząc całą sytuację WOPR-owcy natychmiast podpłynęli do mężczyzny i odebrali mu kluczyki od skutera, co ukróciło jego szarżowanie po jeziorze.

Przybyły na miejsce patrol stwierdził, że 34-letni mieszkaniec Kruszwicy jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Podczas policyjnej interwencji wobec niego, mężczyzna był bardzo agresywny. Znieważył policjantów, wyrywał się szarpiąc i kopiąc. Swoim zachowaniem utrudniał podjęcie wobec niego działań związanych z konwojem i zatrzymaniem w policyjnym areszcie – mówi asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kierowania skuterem w stanie nietrzeźwości, znieważenia policjantów, naruszenie ich nietykalności cielesnej i wywieranie przemocą wpływu na prowadzone przez nich czynności. Doprowadzony do oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści