Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijany mieszkaniec powiatu bydgoskiego jechał bez uprawnień na DK10. Zatrzymał go inny kierowca

Dodano: 17.11.2022 | 11:30

Na zdjęciu: Pijany kierowca jechał bez uprawnień, a jego auto nie było ubezpieczone.

Fot. Szymon Fiałkowski

Mężczyzna zatrzymał pijanego kierowcę na drodze krajowej. Prawie doszło do kolizji.

W sobotę, 5 listopada 2022 roku policja otrzymała zgłoszenie o pijanym kierowcy peugeota, który zjechał z drogi krajowej nr 10 na parking w Ślesinie (pow. nakielski), gdzie zajechał drogę zgłaszającemu podczas wykonywania gwałtownego manewru. Do kolizji nie doszło tylko dzięki szybkiej reakcji zgłaszającego. Mężczyzna chciał wyjaśnić sytuację z drugim kierowcą, ale kiedy zobaczył, że jest on pijany – wezwał policję.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, który wykazał 2 promile alkoholu w organizmie 28-latka. Okazało się także, że mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a jego samochód nie był ubezpieczony.

Mieszkańcowi powiatu bydgoskiego grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia aut i wysoka grzywna. Również informacja o braku wymaganego ubezpieczenia została przekazana do odpowiedniej instytucji.

Niedługo w przypadku takich zdarzeń pojazd kierowcy będzie konfiskowany. W środę sejm przyjął ustawę zakładają, że zabierane będą pojazdy kierowców, którzy będą mieli powyżej 1,5 promila alkoholu. [CZYTAJ WIĘCEJ]

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments