Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SE
H 14 • L 12
17C
Wt
13C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePijany motocyklista pędził po mieście. Uprawnienia stracił już wcześniej [WIDEO]
motocyklista, grudziadz
08.06.2019 | 14:18

Pijany motocyklista pędził po mieście. Uprawnienia stracił już wcześniej [WIDEO]

Na zdjęciu: Motocyklista jechał ponad 100 km/h.

Fot. KWP Bydgoszcz

Motocyklista z Grudziądza pędził po mieście ponad 100 km/h. Dodatkowo był pijany i nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu.

W czwartek krótko po godz. 20:00 na Warszawskiej w Grudziądzu policjanci patrolujący rejon nieoznakowanym bmw zauważyli zbyt szybko jadący lewym pasem ruchu motocykl. Funkcjonariusze drogówki zmierzyli jego prędkość. Wideorejestrator wskazał, że kawasaki pędzi w obszarze zabudowanym 107 km/h.

Pojazdem kierował 36-letni mężczyzna. Już na samym początku kontroli mundurowi podejrzewali, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości, która zostało przeprowadzone na miejscu, wykazała, że  ma prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie okazał policjantom prawa jazdy.

Sprawdzenie zatrzymanego w policyjnych bazach danych dostarczyło stróżom prawa kolejnych informacji. Okazało się, że kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów i nie powinien kierować pojazdami. W tej sytuacji policjanci wydali dyspozycję odholowania motocykla.

Motocyklista będzie odpowiadał za nadmierną prędkość i brak uprawnień., Duża zawartość alkoholu w organizmie kwalifikuje czyn jako przestępstwo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści