Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 0 • L -1
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnalePijany przyjechał na zakupy. Miał ponad dwa promile
kwp bydgoszcz
12.04.2020 | 08:50

Pijany przyjechał na zakupy. Miał ponad dwa promile

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę.

Fot. flickr

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca renault, którego w jednej z podnakielskich wsi zatrzymali policjanci drogówki. Było to możliwe dzięki pomocy przypadkowych świadków, których postawa zasługuje na słowa uznania.

Zgłoszenie, że do jednej z placówek handlowych w podnakielskiej wsi przyjechał pijany kierowca, wpłynęło do dyżurnego policji w czwartek około godz. 17:30. – Kiedy na miejsce interwencji dojechali policjanci drogówki, w rozmowie ze świadkami zdarzenia ustalili, że kompletnie pijany kierowca renault przyjechał na parking i podczas manewrów uszkodził swoje auto. Zachowanie kierowcy zwróciło uwagę zgłaszających, bo wyraźnie widać było, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Świadkowie próbowali ująć sprawcę, ale ten porzucił auto i uciekł pieszo – relacjonuje podkom. Justyna Andrzejewska z KPP w Nakle.

Zgłaszający wskazali policjantom posesję, na którą uciekł się kierowca. Tam też mundurowi znaleźli chowającego się za budynkiem 43-latka. Mężczyzna został dowieziony do komendy i sprawdzony alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy, wręczyli wezwanie do stawiennictwa w jednostce i do czasu wytrzeźwienia przekazali pod opiekę rodzinie. Mieszkaniec nakielskiej gminy niebawem usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata więzienia. – Na słowa uznania zasługuje postawa zgłaszających, dzięki którym nieodpowiedzialny i stwarzający zagrożenie kierowca został wyeliminowany z ruchu – mówi podkom. Andrzejewska.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści