Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pijany rowerzysta w Fordonie. Ujął go policjant po służbie

Dodano: 10.11.2022 | 15:32

Na zdjęciu: Pijanego rowerzystę w Fordonie zatrzymał funkcjonariusz z komisariatu w Fordonie, który był po służbie.

Fot. Archiwum

Policjant z komisariatu w bydgoskim Fordonie był po zakończonej służbie, a mimo to dokonał zatrzymania 48-latka, który po spożyciu alkoholu, jechał rowerem.

Do zdarzenia doszło wczoraj (9 listopada) wieczorem. Tuż przed godziną dwudziestą o pijanym rowerzyście powiadomiony został dyżurny z komisariatu w Fordonie. – Otrzymał informację o ujęciu najprawdopodobniej nietrzeźwego rowerzysty – mówi nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci po przyjeździe na miejsce zdarzenia, a było to na ul. Produkcyjnej zastali swojego kolegę z komisariatu, który był już po zakończonej służbie, ale to on zauważył rowerzystę i dokonał jego zatrzymania. – Z jego relacji wynikało, że 48-letni rowerzysta jechał na ul. Brzechwy rowerem miejskim po całej szerokości jezdni – opisuje dalej Słomski. To właśnie będący po służbie funkcjonariusz, jadąc prywatnym autem, doprowadził do zatrzymania rowerzysty i powiadomił dyżurnego z jednostki. – Zachowanie rowerzysty ewidentnie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu – słyszymy od mundurowych.

48-latka przebadano alkomatem. Badanie tylko potwierdziło wcześniejsze potwierdzenia funkcjonariuszy. Okazało się, że 48-latek miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu. – Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł – kończy nadkom. Przemysław Słomski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments