Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 2 • L -1
1C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePijany wjechał samochodem do rowu. Próbował uciekać
policja bydgoszcz
25.12.2018 | 11:47

Pijany wjechał samochodem do rowu. Próbował uciekać

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali mężczyznę.

Fot. archiwum

Ponad dwa promile alkoholu miał w organizmie kierujący, który w Drzycimiu (pow. świecki) spowodował kolizję. Mężczyzna, jadąc vw golfem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, a następnie uciekł. W zatrzymaniu sprawcy pomogli inni użytkownicy dróg, którzy ujęli go kilka ulic dalej.

W niedzielę, tuż przed północą, dyżurny komendy w Świeciu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Drzycimiu. Policjant dowiedział się również, że sprawca może być nietrzeźwy. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego. Mundurowi nie zastali uczestnika zdarzenia. Jak się okazało, oddalił się przed ich przybyciem.

Dzięki obywatelskiej postawie dwóch 22-latków sprawcę udało się zatrzymać. Kiedy uciekł z miejsca zdarzenia, mężczyźni udali się za nim. Kilka ulic dalej ujęli 22-letniego kierowcę vw i uniemożliwili mu ucieczkę do czasu przyjazdu policji.

Przypuszczenia zgłaszających potwierdziły się. Mężczyzna miał ponad dwa promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.


Powiązane treści