Bydgoszcz
11C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 11 • L 11
17C
Wt
18C
Sr
19C
Czw
15C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePijarów doczeka się utwardzenia. Złożono wniosek o realizację inwestycji
Pijarów_SG (12)
21.02.2018 | 12:59

Pijarów doczeka się utwardzenia. Złożono wniosek o realizację inwestycji

Przebudowa ulicy ma rozpocząć się w tym roku.

Na zdjęciu: Mieszkańcy Miedzynia od lat walczyli o utwardzenie ważnej ulicy.

Fot. Stanisław Gazda

Wykonawca przebudowy ulicy Pijarów złożył wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Po jego uzyskaniu rozpoczną się prace budowlane.

Ulica na Miedzyniu znajdowała się na szczycie listy dróg gruntowych, które w pierwszej kolejności zostały przeznaczone do utwardzenia. Jej przebudowa miała zakończyć się w 2017 roku (w lutym poprzedniego roku wybrano wykonawce – firmę Prasbet z Grudziądza), ale ze względu na opóźnienie w przygotowywaniu dokumentacji dopiero teraz złożono wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.


CZYTAJ WIĘCEJ: Drogi osiedlowe nadal ożywiają dyskusję. Ale w końcu będą budowane


Jakie prace przewidziano przy okazji przebudowy Pijarów? Odcinek od ulicy Nakielskiej do budynku Zespołu Szkół nr 8 zostanie wykonany z nawierzchni bitumicznej, a po obu stronach jezdni powstaną chodniki. Odcinek od szkoły do alei Ofiar Hitleryzmu będzie miał charakter pieszojezdni i zostanie wyłożony kostką betonową. Na wysokości ZS nr 8 powstaną miejsca parkingowe.


CZYTAJ WIĘCEJ: Budowa basenu na Miedzyniu ruszy we wrześniu 2019


Prace budowlane mają ruszyć natychmiast po otrzymaniu zezwolenia na realizacje inwestycji. ZDMiKP informuje, że wykonawca zakończył już prace nad projektem budowlanym, a aktualnie przygotowywany jest projekt wykonawczy. Urząd miasta zapowiada, że przebudowa miałaby skończyć się w połowie roku. Utwardzenie Pijarów ma kosztować 2,5 miliona złotych.

Budzący wiele kontrowersji program przebudowy dróg gruntowych ma niebawem przejść aktualizację. Jest szansa, że niektóre kryteria zostaną zmienione. Ma to spowodować, że ulice, które obecnie nie mają szans na szybkie utwardzenie, uzyskają znacznie lepszą pozycje w rankingu. Informacje o tym, że drogowcy pracują nad „wersją 2.0” kryteriów utwardzania, podał w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL wiceprezydent Mirosław Kozłowicz.


Powiązane treści