Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 18 • L 16
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePikieta o wolność w Bydgoszczy. „Dążenie, żeby nas rozdzielić – to cel tej pseudoepidemii” [ZDJĘCIA]
10.10.2020 | 18:16

Pikieta o wolność w Bydgoszczy. „Dążenie, żeby nas rozdzielić – to cel tej pseudoepidemii” [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

„Marsz o wolność” – pod takim hasłem w sobotę (10 października) uczestnicy pikiety, która odbyła się w Bydgoszczy. Jej uczestnicy przeszli sprzed pomnika Kazimierza Wielkiego pod Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Organizator protestu, były poseł Kukiz’15 Paweł Skutecki mówił, że przeciwnicy obostrzeń i restrykcji, jakie wprowadzono w związku z koronawirusem, spotkali się, by zaprotestować przeciwko temu, co dzieje się w kraju. Głównego Inspektora Sanitarnego Jarosława Pinkasa obarczył m.in. tym, że w szpitalach nie można odwiedzać bliskich.

– Chcemy, aby wreszcie na temat pandemii odbyła się dyskusja w sejmie. Są lekarze, profesorowie, naukowcy, którzy mówią, że nie ma żadnej pandemii. Koronawirus to wirus, który jest z nami od lat i będzie przez lata. Nie ma powodu do zamykania Polski – dodawał Skutecki. Krystyna Jarocka z Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna mówiła z kolei, że wolność jest zabierana poprzez kłamstwa. Wspomniała słowa Mateusza Morawieckiego. – Dużo osób umiera na zachodzie, ale my jesteśmy w Polsce. Potem mówił, że dużo osób umiera w USA, ale my jesteśmy w Polsce – odpowiadała. Jej zdaniem, z tej jednej choroby robi się szaleństwo. – Ilość osób, które umierają na COVID-19 jest znikoma w porównaniu z tym, na jakie inne choroby umierają ludzie. Codziennie w Polsce umiera 1000 – 1200 osób i porównajmy to w stosunku do 3000 osób, które zmarły na COVID w ciągu trzech kwartałów i dodatkowo miały inne, ciężkie choroby – zaznaczała. Jej zdaniem, nie ma jasnych przekazów dot. koronawirusa. Inni uczestnicy manifestacji apelowali o to, aby nie bać się dyskusji na temat pandemii.

Dążenie jest takie, żeby nas rozdzielić. To jest główny cel tej pseudoepidemii. My się nie dajmy, niech ta iskra wyjdzie z Polski, nie dajmy się podzielić

– zaapelowała przedstawicielka Konfederacji Korony Polskiej.

Pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego zgromadziło się ponad sto osób, które następnie przeszły pod Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Pikieta w Bydgoszczy była jedną z kilkudziesięciu, jakie dzisiaj odbyły się w całym kraju. 24 października ma odbyć się wielka manifestacja w Warszawie.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści