Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjePikieta środowisk LGBT przed biurem PiS w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
09.08.2020 | 10:10

Pikieta środowisk LGBT przed biurem PiS w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Przedstawiciele Manify i Stanu Równości zorganizowali w sobotnie (8 sierpnia) popołudnie pikietę, która odbyła się przed bydgoskim biurem Prawa i Sprawiedliwości.

Pikiety solidarności z zatrzymanymi 48 demonstrantami, którzy wystąpili w obronie zatrzymanej, a następnie aresztowanej przez stołeczny sąd na dwa miesiące aktywistki LGBT Margot.

Uczestnicy pikiety skandowali hasła „Kiedy państwo mnie nie chroni, swojej siostry będę bronić”, „Solidarność naszą bronią” czy „stop bzdurom”.  – Margot jest bohaterką, która zatrzymała homofobobusa – mówiła jedna z uczestniczek pikiety i dodawała o brutalności policji przy zatrzymaniach aktywistów.

Inny z uczestników mówił, że to, co wydarzyło się w Warszawie to apogeum sytuacji. – W Białymstoku ludzi obrzucano cegłami i bito. My będziemy zawsze ze sobą solidarni, ale chciałem podziękować osobom, które nie są z naszego środowiska – powiedział. – To czas, kiedy trzeba wybrać, czy jesteśmy po stronie bitych czy bijących. 

Bydgoszcz była jednym z wielu miast w Polsce, gdzie odbyła się tego typu pikieta. Kolejne w innych częściach kraju m.in. planowane są na niedzielę i poniedziałek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tolerancja różne ma imię
Tolerancja różne ma imię
3 lat temu

„Margot jest bohaterką, która zatrzymała homofobobusa???” a świstak to też płeć, która można wybrać, tylko nie da się na nią paszportu wyrobić. No chyba, że polsatu:) Autokar jeździł po mieście i atakował aktywistki i aktywistów? Następnie rzucił się na puszkę sprayu oraz pociął swoje opony. A teraz o faktach. Jeżeli pan Margot chciałby zostać kobietą, to nasze niedemokratyczne państwo daje takie możliwości. Ale to są poważne decyzje a nie pseudo-zabawy w manifestacje. Niezależnie od poglądów i płci nie ma przywilejów i uszkodzenie mienia musi być ścigane bez względu na to. A skoro ktoś nie szanuje symboli religijnych, to niech się… Czytaj więcej »

Znaffca
Znaffca
3 lat temu

Ale tłumy ?

Albert
Albert
3 lat temu

A wiek tez mozna sobie wybrac bo chcialbym byc mlodszy. Wiem ze nie ma jeszcze eliksiru mlodosci ale chociaz aby w dowodzie ujeli mi ze 20 lat. Kobiety nie lubia starych facetow.

Benny Hill
Benny Hill
3 lat temu

Dziwny jest ten świat.. „nienormalne” staje się normą a co normalnie staje się dziwactwem…
Pozwólmy wszystkim na wszystko wtedy będzie dobrze.
Lewactwo musi trzeba kogoś reprezentować zielonych , lgbt, ekologów byle dostać się do władzy.