Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Elana Toruń ogłasza upadłość. Na wiosnę nie będzie derbów z Zawiszą

Dodano: 24.12.2021 | 13:37

Na zdjęciu: W rundzie jesiennej, mecz Elany z Zawiszą zakończył się remisem 2:2, a oba gole dla toruńskiej drużyny strzelił Łukasz Witucki.

Fot. Jakub Soboczyński / archiwum

Piłkarze Elany Toruń nie przystąpią w rundzie wiosennej do rozgrywek III ligi. – W najbliższych dniach zostanie złożony wniosek o upadłość spółki – mówi w rozmowie z Radiem GRA prezes klubu.

O trudnej sytuacji, jaka panowała w Elanie wiadomo było od dłuższego czasu. Klub z Grodu Kopernika starał się wyjść na finansową prostą, organizowana była nawet akcja „Ratujmy Elanę”. W piątek (23 grudnia), ogłoszono jednak w komunikacie, że poszukiwania strategicznego inwestora dla Toruńskiego Klubu Sportowego zakończyły się niepowodzeniem. – Mimo ogromnego wysiłku wielu osób, nie udało nam się znaleźć osoby, czy firmy, która chciałaby nabyć pakiet właścicielski – możemy przeczytać w oświadczeniu, jakie ukazało się na profilu klubu w mediach społecznościowych.

Klub wyliczał, że w ramach ratowania Elany przeprowadzono szereg działań naprawczych, wśród których były redukcja kosztów działalności czy restrukturyzacja. Na wsparcie drużyn zdecydowało się 46 lokalnych firm, które zostały sponsorami klubu. – Jednak mimo tych działań oraz stałego wsparcia ze strony właścicieli, nie jesteśmy w stanie zapewnić Elanie Toruń płynności finansowej – napisano. Zaprzestano jednocześnie kontynuowania uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu, a sytuacja finansowa Elany jest nadal bardzo trudna.

W rozmowie z Radiem GRA Toruń, sytuację wyjaśniał prezes Elany. – Będzie w najbliższych dniach złożony wniosek o upadłość spółki. Drużyna najpewniej zostanie wycofana i zniknie z piłkarskiej mapy – mówi w rozmowie z rozgłośnią Maciej Chrzanowski. Jak dodaje, wniosek ma zostać złożony najprawdopodobniej po świętach Bożego Narodzenia.

 

Po rundzie jesiennej III ligi, Elana Toruń zajmowała w tabeli dwunastą pozycję, z dorobkiem dwudziestu jeden zdobytych punktów (składał się na to bilans sześciu zwycięstw, trzech remisów i dziewięciu porażek).

0 0 votes
Article Rating
Elana Toruń ogłasza upadłość. Na wiosnę nie będzie derbów z Zawiszą
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments