73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZawisza z kolejną wygraną w III lidze. „Niebiesko-czarni” pokonali GKS Przodkowo
02.04.2022 | 22:17

Na zdjęciu: Kamil Żylski strzelił bramkę, która dała Zawiszy komplet punktów w meczu z GKS-em Przodkowo.

Pięćdziesiątego gola w barwach bydgoskiego Zawiszy strzelił Kamil Żylski. Jego trafienie było niezwykle ważne, bo dało „niebiesko-czarnym” komplet punktów w sobotnim (2 kwietnia) meczu z GKS-em Przodkowo. Zawisza wygrał 2:1 i odskoczył od strefy spadkowej na czternaście punktów.

Zwycięstwo i dwie porażki – to bilans Zawiszy w ligowych meczach w tym roku. Bydgoszczanie rundę wiosenną rozpoczęli od wygranej z Sokołem Kleczew 1:0, ale potem przydarzyły się porażki – 1:3 na wyjeździe z Olimpią Grudziądz oraz przed tygodniem u siebie z Kotwicą Kołobrzeg 0:2. Dzisiaj na Gdańską 163 przyjechał GKS Przodkowo, który zajmuje miejsce w strefie spadkowej tabeli III ligi.

Przyjezdni jeszcze przed końcem pierwszej połowy objęli prowadzenie. W 35 minucie, rzut karny podyktowany za faul we własnym polu karnym przez Ariela Jastrzembskiego (faulowany był Maksym Zeleniewicz), na bramkę zamienił Krzysztof Iwanowski. Bydgoszczanie odpowiedzieli po przerwie. Tuż po wznowieniu gry, strzelał Stanisław Wędzelewski, piłka odbiła się od Maksyma Demianczuka i wpadła do siatki rywali. W 70 minucie, z rzutu rożnego dośrodkował Jan Chachuła, a po zamieszaniu w polu karnym GKS-u, piłkę przyjął Żylski i uderzył tak, że futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki rywali. Gospodarze mogli podwyższyć wynik, ale obok bramki uderzył Oskar Furst, a po strzale Piotra Okuniewicza, piłka trafiła w słupek.

Zawisza sięgnął po niezwykle cenny komplet punktów i mógł cieszyć się z ósmego zwycięstwa w tym sezonie. „Niebiesko-czarni” w III-ligowej tabeli plasują się na jedenastym miejscu, a w sobotę (9 kwietnia) na własnym stadionie podejmą Pogoń II Szczecin. Początek spotkania na Gdańskiej 163 o 17:00.

III LIGA PIŁKI NOŻNEJ – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2021/2022 – 22 KOLEJKA – 2.04.2022 R.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – GKS PRZODKOWO 2:1 (0:1)
Bramki: Maksym Demianczuk 46′ samobójcza, Kamil Żylski 70′ – Krzysztof Iwanowski 35′ karny

ZAWISZA: Dumieński – Wędzelewski, Jastrzembski, Paliwoda, Tunkiewicz – Okuniewicz, Koziara (51′ Furst), Mielcarek (89′ Sochań), Chachuła, Piekuś (64′ Maciejewski) – Żylski.

GKS: Kamola – Iwanowski, Demianczuk, Waszczuk, Dobek – Petk, Stasiak (79′ Skierka), Szałecki, Cheffou (70′ Tomczak) – Zeleniewicz (60′ Hirsz), Kucher (79′ Poręba).

Sędziował: Aleksander Borowiak (Poznań).
Żółte kartki: Mielcarek (Zawisza) – Dobek (GKS).

Zawisza z kolejną wygraną w III lidze. "Niebiesko-czarni" pokonali GKS Przodkowo