Piłkarki ręczne Budowlanego Klubu Sportowego ponownie z kompletem punktów. Rzuciły rywalkom 30 bramek

Dodano: 19.03.2017 | 18:52

W niedzielne popołudnie bydgoszczanki podejmowały w hali na Błoniu Olimp Bolszewo.

Na zdjęciu: Bydgoszczanki odniosły czwarte zwycięstwo w tym sezonie II ligi.

Wysokie zwycięstwo odniosły w niedzielnym meczu siódmej kolejki grupy pomorskiej II ligi piłki ręcznej zawodniczki Budowlanego Klubu Sportowego. Przed własną publicznością wypunktowały one Olimp Bolszewo aż 30:19.

Wysoka wygrana bydgoszczanek to głównie zasługa ich skutecznej gry – a także nerwowości rywalek – na początku drugiej odsłony meczu. Po 30 minutach rywalizacji podopieczne Andrzeja Kaczorowskiego prowadził 11:8, ale między 31 a 37 minutą rzuciły rywalkom siedem bramek, osiągając 10-bramkową przewagę.

I to właśnie ona zdeterminowała dalszy przebieg rywalizacji. Co prawda raz zawodniczkom z województwa pomorskiego udało się zdobyć trzy bramki z rzędu, ale na więcej gospodynie przeciwniczkom już nie pozwoliły.

W miejscowym zespole ponad połowę dorobku strzeleckiego podzieliły między siebie Eirin Vesteng oraz Ewelina Grodzka, zdobywczynie odpowiednio dziewięciu i siedmiu bramek. W ekipie Olimpu najskuteczniejsza okazała się Agata Okroy (notabene również najlepsza obecnie rzucająca ligi), która zapisała na swoim koncie osiem trafień. Dzielnie wspierała ją Aleksandra Kramp (6 bramek).

W bydgoskim zespole na wyróżnienie zasługuje również poczynająca sobie z meczu na mecz coraz śmielej bramkarka Magdalena Lubińska. W niedzielnym starciu zanotowała ona kilka efektownych interwencji, walnie przyczyniając się do pokaźnego triumfu swojego zespołu.

Warto dodać, że był to pierwszy pojedynek bydgoskich szczypiornistek w obecnym sezonie, w którym osiągnęły one pułap trzydziestu rzuconych bramek.

7 kolejka II ligi piłki ręcznej – grupa pomorska (19 marca 2017, hala ZS nr 7, ul. Waryńskiego)
BKS BYDGOSZCZ – OLIMP BOLSZEWO 30:19 (11:8)

bramki dla BKS-u: Vesteng – 9, Grodzka – 7, Pipowska, Morkowska – po 3, Wiśniewska, Thorud, Pięta – po 2, Kuchta, Rutyna – po 1.

Najwięcej dla Olimpu: Okroy – 8.