Wiatr: 3km/h SW
H 7 • L 4
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPolonia gra dalej w pucharze. Zadebiutował 16-latek
17-08-2019_ Klasa okręgowa, grupa I - piłka nożna_ KP Polonia Bydgoszcz - Sokół Radomin - SF (28)
24.09.2019 | 22:56

Polonia gra dalej w pucharze. Zadebiutował 16-latek

Na zdjęciu: Piłkarze Polonii po końcowym gwizdku cieszyli się z awansu do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski.

Piłkarze Polonii Bydgoszcz kontynuują zwycięską passę. Tym razem wygrali w Okręgowym Pucharze Polski.

Lider klasy okręgowej był faworytem w wyjazdowym starciu z zespołem z A klasy. Pierwotnie mecz miał być rozegrany dwa tygodnie temu, ale z uwagi na zły stan boiska gospodarze zawnioskowali o przełożenie spotkania.

W porównaniu do pojedynków ligowych, tym razem trener bydgoskiej drużyny Dariusz Porbes dał okazję gry młodym graczom. A ci odwdzięczyli się dobrą grą i co najważniejsze – skuteczną. Polonia już po pół godzinie prowadziła, gdy podanie Michała Grzegorka na gola zamienił Wiktor Dąbek, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Krystian Born, który wykorzystał złe zachowanie bramkarza Rawysa.

Na drugą połowę na boisku pojawił się Sebastian Pacek. Snajper Polonii szybko przedstawił się rywalom i już trzy minuty po wejściu na boisku podwższył prowadzenie. Co prawda Rawys w końcu dopiął swego i zdobył bramkę, ale ostatnie słowo należało do polonistów – w 77. minucie Pacek ustalił wynik na 4:1. Asystę przy tym trafieniu zaliczył debiutujący w Polonii 18-latek Szymon Grudziński. Wraz z nim w 60. minucie gry na boisku pojawił się też o dwa lata młodszy

Polonia awansowała do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. W niej jest także Zawisza, który w III rundzie miał wolny los.