7C
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPiłkarska środa w regionie. Rozegrano mecze Pucharu Polski
GLKS Dobrcz-Wudzyn
01.09.2021 | 22:13

Piłkarska środa w regionie. Rozegrano mecze Pucharu Polski

Na zdjęciu: Awans do kolejnej rundy Pucharu Polski wywalczyli w środę m.in. piłkarze GLKS Dobrcz/Wudzyn, którzy nie dali szans ADP Bydgoszcz.

Trzy bydgoskie drużyny: Budowlany KS, Polonia/Metalkas oraz Wisła Fordon awansowały w środę (1 września) do trzeciej rundy Pucharu Polski KPZPN.

W efektownym stylu, awans do III rundy wywalczyła występująca w grupie I klasy okręgowej Polonia/Metalkas. Zespół trenera Michała Stolarskiego aż 8:2 pokonał Czarnych Nakło. Równie wysokie zwycięstwo zanotował Budowlany KS, który na wyjeździe wygrał 7:1 z LZS-em Wałdowo. Sporo emocji było za to w meczu Wisły Fordon z Notecią Inowrocław, gdzie zespół z Inowrocławia do przerwy prowadził 2:0, a mimo to Wisła zdołała odwrócić losy meczu i wygrać 4:3, przy czym zwycięski gol dla zespołu z Fordonu padł w ostatniej akcji meczu.

Co działo się na innych stadionach? Już wcześniej awans do III rundy wywalczyła Pogoń Mogilno, która 2:0 pokonała Kujawiankę Strzelno oraz drużyna Sędziów KPZPN, którzy w takim samym stosunku wygrali w Białych Błotach z LKS-em Dąbrowa Chełmińska. Dziewięć goli padło w Zalesiu, gdzie Zieloni przegrali z Cukrownikiem Tuczno oraz w Wiągu, gdzie efektownie z miejscową Tęczą wygrał IV-ligowy Start Pruszcz. Dopiero dogrywka rozstrzygnęła losy spotkania między Goplanią i Unią Gniewkowo. W Inowrocławiu wygrał czwartoligowiec, a oba gole strzelił Radosław Kłosowski. Do niespodzianki doszło w Mroczy, gdzie Tarpan pokonał Unię Solec Kujawski 2:1.

Wolny los w drugiej rundzie ma Wisła Gruczno, a w przyszłym tygodniu odbędą się mecze Promienia Szczepanowo z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz oraz Kolorowych Krusza Zamkowa z Notecianką Pakość.