Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 10 • L 9
18C
Nd
16C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONSportPiłkarskie kluby z regionu przystąpią w komplecie do rundy wiosennej III ligi. „Miasto znalazło dodatkowe środki”
Wda Świecie_III liga_piłka nożna_AR
11.01.2018 | 06:21

Piłkarskie kluby z regionu przystąpią w komplecie do rundy wiosennej III ligi. „Miasto znalazło dodatkowe środki”

Wda Świecie przystąpi do rundy wiosennej III ligi.

Na zdjęciu: Świecki klub otrzymał od miasta dodatkowe środki w wysokości 77 tysięcy złotych.

Fot. Aleksander Ryska

Trzy zespoły z regionu przystąpią do rundy wiosennej III ligi, grupy II bałtyckiej. Wdzie Świecie udało się uzyskać dodatkowe środki finansowe. 

Przypomnijmy: w poniedziałek napisaliśmy o tym, że Wda bardzo poważnie brała pod uwagę możliwość wycofania się z rundy wiosennej ze względu na kłopoty finansowe. Klub chciał dodatkowego dofinansowania ze strony miasta na poziomie 100-140 tysięcy złotych, a miejski ratusz mógł wówczas zaproponować ze swojej strony jedynie 40 tys. zł, przy czym ze strony miasta klub otrzymał już z puli budżetowej 298 tys. zł.

– Ten tydzień będzie miał kluczowe znaczenie dla naszego dalszego działania – mówił nam wówczas prezes trzecioligowca Andrzej Maliszewski. Wczoraj wieczorem udało się skontaktować naszemu dziennikarzowi ze sternikiem Wdy. Jakie wieści miał do przekazania? – Przede wszystkim w poniedziałek udało mi się skontaktować z wiceburmistrzem Świecia Krzysztofem Kułakowskim – powiedział Maliszewski. Jak zaznaczył, miasto zabezpieczyło środki w wysokości 77 tysięcy złotych, natomiast to i tak w stu procentach nie jest w stanie spełnić oczekiwań klubu.

– Jestem niezmiernie wdzięczny naszemu głównemu sponsorowi. W poniedziałek podjąłem też decyzję o zwołanie nadzwyczajne zarządu klubu i obradowaliśmy przez ponad pięć godzin (od 18:00 do 23:00). Podczas tego posiedzenia wycofaliśmy naszą pierwszą decyzję o rezygnacji drużyny z ligowych zmagań w rundzie wiosennej – poinformował prezes Wdy Świecie.

To oznacza, że zawodnicy rozpoczną przygotowania do drugiej części ligowych rozgrywek zgodnie z planem w najbliższy poniedziałek, 15 stycznia. – O godzinie 18:30 jest zaplanowany inauguracyjny trening. Zawodnicy już wiedzą o sytuacji finansowej klubu – zakończył Andrzej Maliszewski.


Powiązane treści