Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPiłkarskie zmagania w Bydgoszczy. Pełne przewrotnych akcji
01.08.2018 | 11:44

Piłkarskie zmagania w Bydgoszczy. Pełne przewrotnych akcji

Na zdjęciu: W turnieju udział wzięło 10 zespołów.

Fot. mat. pras.

NovumPlast Bydgoszcz okazał się najlepszy w Wakacyjnym Turnieju o Puchar Saloniku Piłkarskiego „Golden Goal”! Za plecami tej ekipy znalazły się, odpowiednio: Beds.pl i Camel Pizza.

Tradycyjna rywalizacja wakacyjna za nami. Zawody odbyły się 14 lipca br. i towarzyszyła im, mimo niepokojących prognoz, doskonała pogoda. Akces gry o główne trofeum zgłosiło, podobnie jak rok wcześniej, 10 ekip. Na brak sportowych emocji narzekać nie mogliśmy. Dzięki zaangażowaniu sporej, bo 105 osobowej braci piłkarskiej, obejrzeliśmy wiele emocjonujących pojedynków. Nie zabrakło efektownych goli, dopieszczonych akcji ofensywnych i parad bramkarskich. Były także huśtawki nastrojów i dla niektórych bolesne zwroty akcji…

W grupie „A” prym wiodła mocna personalnie ekipa Camel Pizza. Co prawda obecny lider ALSP rozpoczął fazę eliminacyjną od podziału punktów z Manią Futbolu, ale na tyle to podrażniło ten zespół, iż pozostałe pojedynki wygrał zdecydowanie. Za plecami CP o wyjście z grupy trwała ciekawa walka. Dobrze zaprezentował się Martech. Nieco „w kratkę”, ale wystarczająco skutecznie, zagrali piłkarze KP GG. Jedna wygrana dała awans „Dachowym”, a niespodziewany remis z Camelem niestety nie pchnął ekipy MF do ćwierćfinałów. Reasumując, grupa była na tyle ciekawa, iż poza jednym murowanym faworytem na papierze, który i tak musiał swoje wybiegać, każda z pozostałych drużyn miała jednakowe szanse na grę dalej.

W grupie „B” los skojarzył większe grono faworytów. Boleśnie przekonali się o tym gracze zespołu Pro-MILL, którym tego dnia nie udało się zapunktować. Inaczej niż ostatnio, bo tym razem od wygranej, turniej rozpoczął obrońca trofeum. Naszpikowany „szóstkowymi wyjadaczami” Beds.pl na starcie eliminacji okazał się minimalnie skuteczniejszy od Rafmontu. Wysoką skuteczność zaprezentowali Magazynierzy, którzy w ostatecznym rozrachunku, trochę niespodziewanie, znaleźli się w tabelce przed faworytem turnieju. Za plecami tej dwójki usadowił się „przyczajony” NovumPlast, który eliminacje zagrał poprawnie, ale bez fajerwerków. „Remontowcy”, choć z czwartego miejsca, także wywalczyli prolongatę do ćwierćfinałów. Grupa tak samo mocna jak i ciekawa, z której już po losowaniu można było typować murowanych kandydatów do walki o najwyższe lokaty.

Wyniki:

 • PPHU Dach – Mania Futbolu  4:0
 • KP GG – Martech  0:2
 • NovumPlast – Pro-MILL  1:0
 • Rafmont – Beds.pl  2:3
 • Camel Pizza – Mania Futbolu  1:1
 • PPHU Dach – KP GG  0:1
 • Magazynierzy – Pro-MILL  3:1
 • NovumPlast – Rafmont  3:0
 • Camel Pizza – Martech  4:0
 • Mania Futbolu – KP GG  1:3
 • Magazynierzy – Beds.pl  1:1
 • Pro-MILL – Rafmont  1:4
 • Martech – PPHU Dach  2:1
 • KP GG – Camel Pizza  1:3
 • Beds.pl – NovumPlast  2:1
 • Magazynierzy – Rafmont  4:0
 • Camel Pizza – PPHU Dach  5:3
 • Martech – Mania Futbolu  4:0
 • Magazynierzy – NovumPlast  2:1
 • Beds.pl – Pro-MILL  4:0

Tabelki:

„A”
1. Camel Pizza     4   10   13:5
2. Martech         4   9   8:5
3. KP GG           4   6   5:6
4. PPHU Dach      4   3   8:8
5. Mania Futbolu   4   1   2:12

„B”
1. Magazynierzy   4   10   10:3
2. Beds.pl          4   10   10:4
3. NovumPlast     4   6   6:4
4. Rafmont         4   3   6:11
5. Pro-MILL       4   0   2:12

A 1/4 to tak naprawdę początek turnieju zasadniczego. Ze sporymi nadziejami do pojedynku z Camel Pizzą przystąpił zespół Rafmontu. Tego dnia jednak to CP był piłkarsko lepszy i po ciekawym pojedynku zameldował się w półfinale. Bardzo blisko najlepszej czwórki zawodów był Martech, ale tylko w sobie znany sposób w końcowych fragmentach meczu roztrwonił prowadzenie z „Plastycznymi”. Wyrównujący gol na finiszu wyraźnie pchnął NovumPlast do półfinału, gdyż po tym zdarzeniu perfekcyjnie wykonywali rzuty karne. Kontaktowy rezultat padł w potyczce KP GG z Beds.pl, ale to nieco mylący „obraz”. Faworyt dość pewnie kontrolował przebieg pojedynku, ale i tak słowa uznania również należą się piłkarzom KP.Magazynierzy wskoczyli do półfinału po ogłoszeniu walkowera za wysoce niesportowe zachowanie swojego rywala. Ekipa PPHU Dach, przy jednobramkowym prowadzeniu przeciwnika, nie potrafiła trzymać nerwów na wodzy.

1/4:

 • CAMEL PIZZA – Rafmont  3:1
 • Martech – NOVUMPLAST  3:3  karne: 1:3
 • KP GG – BEDS.PL  2:3
 • PPHU Dach – MAGAZYNIERZY  0:5 w.o.

Półfinały to z jednej strony kolejna konfrontacja „na wysokim szczeblu” pomiędzy Beds.pl i Camel Pizzą oraz będącego opromienionym odwróceniem losu ćwierćfinału NovumPlast Bydgoszcz z bramkostrzelnymi i nieobliczalnymi Magazynierami. W pierwszym z meczów długo utrzymywał się remis, który był wykładnią turniejowej formy obu teamów. W końcówce zawodów podczas jednego z kontrataków CP stracił piłkę i naraził się na bolesną ripostę doświadczonego przeciwnika. Rezultat 2:1 ostatecznie wprowadził „Bedsów” do trzeciego z rzędu wakacyjnego finału. Drugi półfinał to pokaz siły ofensywnej „Plastycznych”, która „odpaliła” w najodpowiedniejszym momencie zawodów. Rywal miał w pamięci bezpośrednie zwycięstwo w fazie grupowej, ale tym razem to  NovumPlast zaaplikował Magazynierom dwukrotnie więcej bramek.

1/2:

 • Camel Pizza – BEDS.PL  1:2
 • NOVUMPLAST – Magazynierzy  4:2

Pojedynek o trzecie miejsce był ciekawy, ponieważ mimo półfinałowych porażek, obu ekipom zależało na zajęciu najniższego stopnia podium. Lekko przeważał Camel, który znając atuty rywala, nie pozwalał Magazynierom na zbytnie ofensywne harce. Ostatecznie mecz, z wynikiem 3:2, wygrał zespół CP.

Finał to typowe piłkarskie szachy. Obie drużyny zagrały ze sporym wzajemnym respektem, co przełożyło się na dość skromną ilość akcji ofensywnych. Obejrzeliśmy zaledwie po jednym trafieniu z obu stron, a mimo to emocji nie brakowało. Dodatkowo spotęgował je ostatni gwizdek arbitra, który był zaproszeniem na decydujący konkurs rzutów karnych. A te, po raz drugi tego dnia, okazały się atutem NovumPlast Bydgoszcz i to ta ekipa udanie przerwała zwycięską wakacyjną serię zespołu Beds.pl.

Wszystkie ekipy otrzymały pamiątkowe puchary oraz miały zapewnione napoje i ciepły poczęstunek.

Końcowa klasyfikacja:

1. NOVUMPLAST BYDGOSZCZ ( 700 zł w gotówce + „chmielowe bonusy” )
2. Beds.pl ( piłka nożna + „chmielowe bonusy” + kupony sponsorskie )
3. Camel Pizza ( piłka nożna + „chmielowe bonusy” + kupony )
4. Magazynierzy ( piłka nożna + „chmielowe bonusy” + kupony )
5-8. Martech, KP GG, Rafmont, PPHU Dach
9-10. Mania Futbolu, Pro-MILL

Zwycięzcy konkursów „na precyzję” – Mateusz Porazinski (Novumplast), Oskar Wątorek (PPHU Dach). Obaj otrzymali nagrody rzeczowe.

„Dream Team” turnieju: Łukasz Detmer (Beds.pl), Radosław Matyśkiewicz (NovumPlast), Krystian Łuczak (Magazynierzy), Mateusz Brąszkiewicz (Camel Pizza), Marcin Madeja (Beds.pl), Krystian Kaszyński (NovumPlast). Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, „chmielowe bonusy”, gadżety i kupony sponsorskie.

Najlepsi zagrali w składach:

NOVUMPLAST BYDGOSZCZ – Mateusz Porazinski, Radosław Matyśkiewicz (3 bramki), Artur Hiller (1), Paweł Wielewski, Grzegorz Muzykiewicz, Marcin Napierała (1), Damian Lewandowski (1), Szymon Graczyk (1), Maciej Słupecki (1), Filip Żurawski (1), Jakub Cisoń (2), Krystian Kaszyński (2)

BEDS.PL – Łukasz Detmer, Szymon Gehrke, Rafał Werbski (1), Łukasz Gutowski, Łukasz Stasiak (3), Michał Siemaszko, Marek Lum, Patryk Niekraszewicz (1), Mateusz Rościszewski (2), Tomasz Ejankowski (1), Marcin Madeja (5), Łukasz Rogatty (1)

CAMEL PIZZA – Bartosz Ratyński, Mateusz Brąszkiewicz (6), Krystian Pluciński (1), Dominik Olszewski (2), Maciej Kwiatkowski, Andrii Rybytchyn, Patryk Sieg (3), Łukasz Kerl (1), Tomasz Prejs (4), Dariusz Jaszkowski (3)

Sędziowali: Szymon Raniszewski, Andrzej Tomecki, Adam Engelbrecht, Robert Borowicz


Powiązane treści